قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۴۰۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

محاصره معترضان هنگ کنگی در دانشگاه پلی تکنیک / اعتراض به شلیک گاز اشک آور

امروز (پنج شنبه) کمتر از ۱۰۰ معترض در دانشگاه پلی تکنیک هنگ کنگ باقی مانده اند و پلیس ضد شورش محوطه را محاصره کرده و برخی فعالان همچنان به دنبال راهی برای فرار هستند و برخی هم پنهان شده اند.

محاصره معترضان هنگ کنگی در دانشگاه پلی تکنیک / اعتراض به شلیک گاز اشک آور

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، خبرگزاری دولتی شینهوا امروز گزارش داد، شی فنگ، کمیسیونر وزارت امور خارجه چین در هنگ کنگ سر کنسول آمریکا را احضار کرده است تا تاکید کند که تصویب قانون دموکراسی و حقوق بشر هنگ کنگ مداخله آشکار و نقض قوانین بین المللی است.

در همین حال کنت لونگ، یکی از قانونگذاران هنگ کنگ از اقدام پلیس در شلیک گاز اشک آور به سوی معترضان انتقاد کرد و به بیان اعتراض مردم نسبت به خطرات آن روی سلامت جسمانی خودشان پرداخت.

برخی از معترضانی که داخل دانشگاه پلی تکنیک هنگ کنگ گیر افتاده اند، به رویترز گفتند چون جرمی مرتکب نشده اند و بی گناه هستند، نمی خواهند با پلیس رو در رو شود و به دنبال راه فرار هستند.

وزیر امنیت هنگ کنگ سه شنبه از بازداشت ۷۳۰ معترض خبر داد و گفت حدود ۹۰۰ معترض تسلیم پلیس شدند که ۳۰۰ تن از آنان زیر ۱۸ سال سن داشتند. به گفته این مقام، دولت معتقد به حل مسالمت آمیز و آرام این بحران است.

در همین حال سفیر پیشین آمریکا در چین امروز گفت، اگر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا لایحه حقوق بشری هنگ کنگ را به امضا رسانده و تبدیل به قانون کند، روابط آمریکا-چین وخیم تر خواهد شد. مکس بوکوس که در دوران باراک اوباما سفیر چین بود، گفت: «گمان نمی کنم این لایحه به معترضان در دسترسی به اهدافشان کمک کند. علاوه بر این، روی روابط آمریکا-چین تاثیر می گذارد. به اعتقاد من مناسبات وخیم تر می شود.»

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha