قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۳۹۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بازار زیر تیغ نظارت؛

انجام ۱۴۷۴ مورد بازرسی در کردستان/نظارت ها تشدید می شود

سنندج - مسئولان و مدیران مرتبط با حوزه نظارت ضمن اشاره به تشدید نظارت ها، از انجام هزار ۴۷۴ مورد بازرسی توسط گشت های مشترک ادارات و سازمان های دولتی درکردستان خبر می دهند.

انجام ۱۴۷۴ مورد بازرسی در کردستان/نظارت ها تشدید می شود

- گروه استانها: تشدید نظارت ها بر بازار از سوی ادارات و سازمان های دولتی مسئول در استان کردستان از ابتدای هفته جاری در دستور کار قرار گرفته و به همین دلیل با راه اندازی گشت های مشترک اقدامات مختلفی در این راستا دنبال و پیگیری می شود.

بعد از اصلاح قیمت بنزین مهمترین دغدغه مردم عدم افزایش قیمت کالاها و خدمات در سطح کشور بود که ستاد تنظیم بازار کردستان با برگزاری نشست های مستمر و منظم در تلاش است تا از افزایش قیمت ها جلوگیری کند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کردستان با اشاره به اقدامات صورت گرفته در خصوص تشدید نظارت ها بر بازار، بیان کرد: در حال حاضر اداره کل تعزیرات حکومتی در کنار فعالیت های روزمره خود در قالب گشت های مشترک از تمامی ظرفیت های در اختیار برای نظارت بهتر بر بازار استفاده می کند.

نجیم حسینی ادامه داد: خوشبختانه طی چند روز اخیر و به دنبال اصلاح قیمت بنزین تا کنون گزارش و اطلاعی در خصوص افزایش خودسرانه کالا در کردستان گزارش نشده است و گزارش ها طبق روال معمول روزها و هفته های قبلی است.

وی با بیان اینکه از تمامی ظرفیت های در اختیار به بهترین شکل برای نظارت بهتر بر بازار استفاده می شود، افزود: انتظار داریم که با توجه به گستردگی کار، مردم نیز در راستای نظارت بهتر بر قیمت کالا و خدمات مشارکت و همراهی خوبی با ما داشته باشند.

تشکیل ۱۱۲ پرونده تخلف صنفی در بازار کردستان

در همین حال رئیس اداره بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان نیز با اشاره به اقدامات صورت گرفته در این بخش، بیان کرد: از زمان راه اندازی گشت های مشترک بین ادارات و سازمان های دولتی مسئول تاکنون هزار ۴۷۴ مورد بازرسی صورت گرفته است.

فرزاد سردارزاده ادامه داد: همچنین در همین مدت زمان ۱۱۲ مورد پرونده تخلف در بازار استان کردستان تشکیل شده است و برای جریمه این پرونده های تشکیل شده در مجموع بیش از ۵۱ میلیون تومان حکم صادر شده است.

وی با اشاره به مهمترین تخلفات ثبت شده در استان کردستان در حوزه بازار طی یک هفته اخیر، عنوان کرد: عدم درج قیمت و گرانفروشی از جمله مهمترین تخلفات ثبت شده است که البته باید به این نکته هم توجه داشت که تمامی این تخلفات به صورت معمول در دیگر هفته های سال جاری گزارش شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان نیز در آخرین اظهار نظر خود در خصوص وضعیت نظارت ها بر بازار در این استان، اظهار داشت: نظارت تمامی ادارات و سازمان های دولتی بر فعالیت های بازار یکی از نیازهای لازم و ضروری است و انتظار می رود که از تمامی ظرفیت های در اختیار به بهترین شکل ممکن بهره برداری شود.

نظارت مناسب بر بازار مطالبه جدی نماینده ولی فقیه در کردستان از مدیران

حسین فیروزی گفت: تا این لحظه هیچ گونه افزایش قیمتی به صورت رسمی از سوی مسئولان و مراجع مسئول در کشور اعلام نشده است و به همین دلیل هر گونه افزایش قیمت کالا و خدمات در این استان کردستان ممنوع است.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در خصوص ساماندهی وضعیت آژانس ها و سایر تاکسی های اینترنتی، افزود: در این حوزه هم برنامه ریزی های لازم صورت گرفته و انتظار می رود که مدیران و مسئولان مربوطه با دقت هر چه تمامتر مسائل و موارد را مورد پیگیری قرار دهند.

هر چند که هم اکنون و به صورت رسمی هیچ گونه افزایش قیمتی در سطح استان و کشور اعلام نشده است ولی نظارت و دقت هر چه تمامتر بر وضعیت قیمت ها و ثبات آنها یکی از انتظارات جدی و اصلی مردم به شمار می رود و در همین راستا نماینده ولی فقیه در استان کردستان نیز روز دوشنبه این مهم را به عنوان یکی از مطالبات اصلی خود خطاب به مسئولان و مدیران استان اعلام کرد.

اقشار مختلف مردم نیز در اظهار نظرهای خود در گفتگو با رسانه ها و یا در محافل عمومی و خصوص نظارت مناسب و بهتر بر بازار برای کنترل هر چه بهتر قیمت ها را یکی از مطالبات اصلی خود عنوان کرده و به همین دلیل از مسئولان و مدیران مربوطه انتظار دارند که این موارد را به خوبی رعایت کنند.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha