قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۳۹۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

20 درصد زنجانی ها عضویت رایگان در کتابخانه ها دارند

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان با اشاره به اینکه بیش از 80 هزار زنجانی عضو کتابخانه های این شهر هستند، گفت: 20 درصد زنجانی ها عضویت رایگان در کتابخانه ها دارند.

20 درصد زنجانی ها عضویت رایگان در کتابخانه ها دارند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، امیرعلی نیک بخش امروز در زنجان با اشاره به اهمیت کتاب در جامعه و اهمیت مطالعه اظهار کرد: وقتی کتابی مطالعه می شود، در ذهن افراد تاثیرگذار است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان با بیان اینکه کتاب می تواند برای نسل های مختلف ماندگار باشد و پیام های مهمی را به آنها انتقال دهد، تصریح کرد: کتاب فضای سالم و با ضریب خطای کمتری نسبت به سایر فضاها و محیط هایی است که انسان در آن قرار می گیرد، دارد به همین خاطر است که هیچگاه کهنه نمی شود.

وی با اشاره به اینکه یکی از برنامه های کتابخانه های عمومی استان ترویج فرهنگ مطالعه و افزایش افراد عضو در کتابخانه ها است، گفت: در حال حاضر 82 هزار و 500 زنجانی عضو کتابخانه های عمومی استان هستند.

نیک بخش با اشاره به رشد ۴ درصدی اعضای کتابخانه های استان زنجان در یک سال گذشته افزود: در حال حاضر ۸.۳ درصد از جمعیت استان زنجان عضو کتابخانه های عمومی هستند و برای هر فرد ۳.۲۹ مترمربع فضای کتابخانه ای و ۱.۲۸ جلد کتاب در کتابخانه های استان وجود دارد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان افزود: از کل اعضای کتابخانه های عمومی استان 20 درصد در مناسبت های مختلف به صورت رایگان عضو کتابخانه ها شده اند.

وی با بیان اینکه تعداد اعضای فعال کتابخانه های استان افزایش داشته است، تصریح کرد: در نیمه اول امسال تعداد اعضای فعال کتابخانه های استان با افزایش ۴ درصدی به ۸۲ هزار نفر رسیده و تعداد کتاب هایی که به امانت داده شده نیز با ۵.۷۷ درصد افزایش به ۵۶۸ هزار و ۳۵۳ جلد رسیده است.

نیک بخش با اشاره به اینکه در راستای ترویج فرهنگ مطالعه برنامه های متعددی در استان انجام شده است، افزود: طرح اهدای کتابخوان، جذب کتاب های اهدایی به کتابخانه ها، برگزاری مسابقات فرهنگی، اجرای طرح عضویت رایگان در کتابخانه ها، برگزاری نشست های کتابخوان به صورت ماهیانه از برنامه هایی است که برای ترویج فرهنگ مطالعه انجام شده است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان با اشاره به اینکه در راستای ترویج فرهنگ مطالعه در روستاها نیز نسبت به ساخت کتابخانه اقدام شده است، تصریح کرد: کتابخانه خیرساز دیزج آباد، کتابخانه محله ابهر از جمله کتابخانه هایی است که برای استفاده بیشتر اهالی ساخته می شود.

انتهای پیام/73005/ق30

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha