قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۳۸۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

اغتشاشات اخیر، مطالبات به حق مردم را به حاشیه بُرد / نمازهای جمعه جایگاهی مناسب برای بیان اعتراضات مردم

امام جمعه بخش مرکزی یزد بابیان اینکه نمازهای جمعه جایگاهی مناسب برای بیان اعتراضات مردم نسبت به گرانی است، گفت: اغتشاشات اخیر، مطالبات به حق مردم را به حاشیه بُرد.

اغتشاشات اخیر، مطالبات به حق مردم را به حاشیه بُرد / نمازهای جمعه جایگاهی مناسب برای بیان اعتراضات مردم

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، آیت الله سید محمدکاظم م از یزد، بابیان اینکه در هر نقطه دنیا حق مردم است که مطالبات خود را از دولت ها داشته باشند گفت: مطالبه گری و پرسش گری یک اصل اساسی است و مردم هم می توانند از آن استفاده کنند و نظام جمهوری اسلامی هم از این حقوق دفاع می کند.

امام جمعه بخش مرکزی یزد با تأکید بر اینکه مطالبه گری و مطالبه حقوق باید در چارچوب قوانین و ضوابط باشد تصریح کرد: اگر این مطالبه گری خارج از قوانین باشد، به ضرر مردم خواهد بود و طبیعتاً کسانی از آن خارج می شوند که ازلحاظ فکری و یا بغض و عداوت با نظام، کشور یا مردم مشکل داشته باشند.

عضو شورای حوزه علمیه یزد افزود: بدیهی است که این اغتشاشات عمدتاً از سوی کسانی است که نسبت به استقلال کشور و آرامش ملت و پیشرفت این مرزوبوم دشمنی دارند. مردم هم اگر اعتراضی نسبت به گرانی بنزین دارند که حق هم به آن ها داده می شود باید به شکل قانونی این کار را انجام دهند.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه بعد از آشکار شدن و اطلاع رسانی صداوسیما مردم صف خود را اغتشاشگران جدا کردند و اغتشاشگران تقریباً تنها ماندند و شناسایی شدند.

نمازهای جمعه جایگاهی مناسب برای بیان اعتراضات مردم

مدرسی با اشاره به اینکه هرکجا که مردم مجاز باشند، می توانند گلایه و اعتراض و پیشنهاد خود را مطرح کنند اضافه کرد: مردم می توانند در مساجد، نمازهای جمعه و حتی دانشگاه ها با بصیرت و بینش اعتراض خود را بیان کنند و مراقب موج سواری دشمن بر این اعتراضات باشند.

امام جمعه بخش مرکزی یزد به اتفاقات چند روز اخیر کشور و سو استفاده دشمنان نظام جمهوری اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: اتفاقات چند روز اخیر در کشور مطالبه و درخواست مردم را به حاشیه بُرد و اصل مطالبه مخدوش شد و مردم هم نسبت به این تخریب هایی که صورت می گیرد در تعجب هستند. مردم ایران اتفاقات سوریه، عراق و لبنان را دیده و می دانند که عده ای با اشاره خارجی ها و هدایت استکبار مخصوصاً آمریکایی ها و سعودی ها به صحنه وارد و کاری می کنند که این اتفاقات به ضرر مردم تمام و چیزی هم برای مردم در پی نداشته باشد.

عضو شورای حوزه علمیه یزد ادامه داد: از اغتشاشات و اوضاع نابسامان کشور فقط آمریکا و هم پیمانانش سود می برند، چون این ها کسانی هستند که دست در دست هم برای تضعیف و توهین به ملت بزرگ ایران بر خواسته اند تا دنیا را مرعوب خود سازند.

وی به نقش روحانیون و ائمه جمعه در آگاهی بخشی به مردم اشاره کرد و گفت: ائمه جمعه زبان گویای مردم و حد وسط بین حاکمیت و مردم هستند و وظیفه دارند که سیاست های کلی حاکمیت را برای مردم بیان و از طرف دیگر هم درد دل مردم را برای حاکمیت مطرح کنند و این نقش اساسی ائمه جمعه است.

در نمازهای جمعه صدای اعتراض مردم به حاکمیت و دولت برسد

مدرسی با تأکید بر اینکه ائمه جمعه در کنار دیگر مسئولیت های خود، باید بصیرت افزایی و تقویت بنیه های بصیرتی را به عنوان یک مسئولیت بر دوش خود احساس کنند تصریح کرد: پس در نمازهای جمعه باید صدای اعتراض مردم به گوش حاکمیت و دولت برسد و هم اینکه مردم توجیه شوند که اعتراض به حق شما باید در چارچوب معیارهای قانونی و ضوابط باشد تا آرامش در این جامعه باقی بماند.

عضو شورای حوزه علمیه یزد در پایان بابیان اینکه امیدواریم مسئولان کشور نسبت به حقوق مردم توجه ویژه داشته باشند و مردم هم از بصیرت و بینش بالایی برخوردار باشند اضافه کرد: مردم اگر مطالبه ای دارند طبق قانون عمل کنند و بدیهی است که اگر در چارچوب قانون نباشد اصل مطالبه گُم و فراموش و اغتشاشگران هم از این فرصت نهایت استفاده را خواهند برد.

انتهای پیام/90013

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha