قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۳۶۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

صوفی: دولت و قوه قضاییه ریسک تولید را کاهش دهد

یک فعال سیاسی گفت: برای افزایش رونق تولید دولت و قوه قضاییه باید ریسک تولید در کشور را کاهش دهند.

صوفی: دولت و قوه قضاییه ریسک تولید را کاهش دهد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، علی صوفی ، در ارتباط با ضرورت توجه به رونق تولیدات داخلی برای حل مشکلات معیشتی امروز مردم جامعه، اظهار کرد: بهبود وضعیت اقتصادی مردم و بازگشت آرامش به جامعه با توجه به افزایش ااشتغال و کاهش تورم از طریق افزایش تولیدات داخلی یک نظر کارشناسی و بر مبنای اقتصادی است. باید بدانیم که اقتصاد یک علم است، شاخصه های خودش را دارد و  دستوری و ارشادی پیش نمی رود.

وی ادامه داد: پیش روندگی سرمایه، ساز و کار خودش را دارد. برای حفظ سرمایه و سوددهی آن، باید زمینه اقتصاد فراهم باشد. در این راستا باید به چند سوال پاسخ داد؛ آسان ترین راه کدام است؟ آیا در حال حاضر تولید کردن آسان ترین راه برای سوددهی است یا راه های دیگری هم وجود دارد؟

این فعال سیاسی گفت: در اقتصاد همه چیز به هم مربوط است؛ یعنی اگر نتوانند جلوی نقدینگی تورم را بگیرند و عوامل تولید را فراهم نکنند، تولید شکل نمی گیرد. مثلا وقتی در زمینه کشاورزی بخواهیم افزایش تولید داشته باشیم باید به زمین مناسب، بذر مناسب، آب مورد نیاز و هوا توجه کرد.

وی تصریح کرد: همه این موارد دست به دست هم می دهد که تولیدات ما شکل بگیرد. الان سوال این است که برای تولید داخلی آیا سرمایه های لازم را داریم؟ اگر نداریم آیا سیاسیت های اقتصادی ما به گونه ای هست که حامی تولید کنندگان باشد؟

وی یادآور شد که باید عواملی همچون وام ارزان در اختیار تولید کنندگان قرار گیرد .

صوفی گفت: عوامل متعددی برای رقبت پیدا کردن تولید کننده وجود دارد. بهبود سیستم نظارتی، بهبود سیستم مالیاتی، مبارزه با قاچاق و جلوگیری از ورورد کالای مشابه تولید شده در کشور از کشورهای ارزان مثل چین  از جمله مواردی است که باید به آن توجه کرد.

وی در پایان گفت: دولت ما دولت سیتماتیکی نیست. برای افزایش رونق تولید باید به دولت و حمایت قوه قضاییه توجه کرد. همچنین باید برای تولید کننده ریسک تولید را کم کرد. با این ریسک تولید به نظر من میل تولید کنندگان الان کم است ، پس برای رسیدن به تولید افزون تر باید این ریسک ها را کاهش داد. 

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha