قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۳۴۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بی رونقی کتابخانه ها/ وقتی شبکه های اجتماعی جای کتاب را می گیرد

بی رونقی کتابخانه ها امروز دلایل متعددی دارد که یکی از مهم ترین آنها، گسترش فضای مجازی بوده و امروز شبکه های اجتماعی جای کتاب را در بسیاری از بخش ها گرفته است.

بی رونقی کتابخانه ها/ وقتی شبکه های اجتماعی جای کتاب را می گیرد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از سمنان، فرهنگ کتابخوانی هر روز بیش از قبل در جامعه ایرانی رنگ می بازد و بدون تردید، یکی از دلایل اصلی آن نیز روی آوردن خانواده ها به فضای مجازی و بی توجهی به کتاب به علت گذران وقت در شبکه های مجازی است.

جاذبه های فضای مجازی امروز میلیون ها نفر را در کشورمان درگیر خود ساخته است و از این رو، باید در فضای کتاب خوانی هم تقویت این جاذبه ها به شکلی دیگر اتفاق بیفتد.

بهره گیری هم زمان از فرهنگ و مذهب راهگشای بسیاری از مشکلات کنونی است و باید در عرصه کتابخوانی به این هدف دست یافت.

غرق شدن کودکان و نوجوانان در دنیای مجازی

سکینه خاتون مهدیان پور، مشاور معاون توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی در همین زمینه می گوید: در روزگار فعلی با توجه به مغفول ماندن جایگاه کتاب و کتاب خوانی ناشی از غرق شدن بسیاری از کودکان و نوجوانان در دنیای مجازی و اطلاعات سطحی، یکی از سیاست های حوزه کودکان و نوجوانان فعال سازی این بخش است.

وی تصریح کرد: کودکان و نوجوانان به عنوان آینده سازان کشور باید بیاموزند که با خواندن کتاب می توانند تمرکز بیشتری در حوزه یادگیری و دروس مدارس داشته باشند و کتاب خواندن علاوه بر بهبود نوشتن، سبب آگاهی بخشی، آرامش، کمبود استرس و افزایش دایره واژگانی آنها می شود.

کودکان و نوجوانان باید بیاموزند که با خواندن کتاب می توانند تمرکز بیشتری در حوزه یادگیری داشته باشند

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha