قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۳۱۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

کاهش 16 درصدی فروش بنزین در کرمان/قاچاق کاهش نیافته است

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه کرمان گفت: در آبان ماه سال جاری میزان فروش بنزین در استان قبل از اجرای طرح 4 میلیون و 631 هزار بوده است که با اجرای طرح جدید 16 درصد کاهش مصرف داشتیم.

کاهش 16 درصدی فروش بنزین در کرمان/قاچاق کاهش نیافته است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از کرمان، محمدجواد فدایی استاندار کرمان امروز در جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمان ضمن گلایه مندی از اینکه مصوبات جلسه گذشته به خوبی اجرا نشده اند، اظهار داشت: امروزه بحث قاچاق سوخت یکی از مهم ترین مبحث های کشور به شمار می آید.

فرمانده انتظامی استان کرمان با اشاره به اینکه ناجا عزم خود را در برخورد قاچاق کالا و سوخت در سال های اخیر بیشتر کرده است، تصریح کرد: از مهمترین کارهای سال جاری که در ناجا در حال انجام است استقرار پلیس در گمرکات استان های کشور است که  از جمله در کرمان مستقر شده اند.

عبدالرضا ناظری بیان داشت: استان کرمان در برخورد با قاچاق کالا در کشور رتبه برتر را کسب کرده است.

فضل الله  اکبری مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه کرمان بیان کرد: برخی جایگاه داران از کارت های سوختی که در اختیار داشتند سوءاستفاده می کردند و در این زمینه جایگاه داران متخلف حدود 12 میلیارد ریال از شهریور تا آبان ماه امسال جریمه شدند.

وی با بیان اینکه در کل استان کرمان، تعداد 20 هزار و 168 کارت هوشمند سوخت متخلف شناسایی و غیرفعال شده است، تصریح کرد: در آبان ماه سال جاری میزان فروش بنزین در کل استان قبل از اجرای طرح 4 میلیون و 631 هزار بوده است که با اجرای طرح جدید 16 درصد کاهش مصرف داشتیم.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه کرمان خاطرنشان کرد: در 8 ماهه اول سال در کل استان کرمان بیش از 3 میلیون و 150 هزار لیتر فرآورده قاچاق و مکشوفه است که حدود 200 هزار لیتر در 6 ماهه نخست امسال بنزین مکشوفه است.

اکبری ابراز داشت: در 6 ماهه اول امسال مصرف بنزین در کل کشور 4.10 درصد بود که استان کرمان با 9.12 درصد در این زمینه رتبه اول کشور را به خود اختصاص داد اما در مهرماه امسال به رتبه چهارم رسیده است.

جواد صادقی دبیر کمیسیون برنامه ریزی و هماهنگی مبارزه با قاچاق کالا و ارز استانداری کرمان اظهار داشت: تغییر قیمت بنزین تاثیری در روند قاچاق سوخت نداشته است و شاید افزایش این روند اتفاق بیفتد لذا از نیروی انتظامی می خواهیم که بحث نظارتی و رسیدگی و رصد مسیرهای مد نظر را بیشتر انجام دهند تا مشکلات را حل و فصل کنیم.

وی گفت: شرکت ملی نفت منطقه ای کرمان باید در زمینه ورود و خروج سوخت از استان با سامانه هایی که موظف و در قانون هم دیده شده است به صورت سیستمی نظارت را از مبدا انجام دهد.

انتهای پیام/80018/ق

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha