قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۳۰۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

استاندار کرمانشاه:

از سند اشتغال استان کوتاه نمی آییم

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه از سند اشتغال استان کوتاه نمی آییم، گفت: باید مراقب ریزش احتمالی اشتغال در فصل زمستان باشیم.

از سند اشتغال استان کوتاه نمی آییم

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، هوشنگ بازوند در جلسه کارگروه اشتغال استان که عصر امروز(۲۹ آبان) برگزار شد، ایجاد اشتغال را اولویت اصلی امسال استان اعلام کرد و افزود: اگر به این اولویت پایبند نباشیم، خسارت سنگینی برای ما به همراه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: فراهم کردن شرایط ایجاد اشتغال توقع اصلی مردم از ما است که تقاضای زیادی هم نیست.

وی تاکید کرد: البته قطعا اشتغال کاغذی به درد ما نمی خورد و باید به دنبال ایجاد اشتغال واقعی باشیم.

استاندار کرمانشاه از هدف گذاری کاهش سه درصدی نرخ بیکاری برای امسال استان هم یاد کرد و ادامه داد: برای این منظور باید ۲۰ تا ۲۲ هزار شغل خالص در کرمانشاه ایجاد کنیم.

بازوند با بیان اینکه هدفگذاری که برای اشتغال دستگاه ها در سند اشتغال تعیین شده بارها چکش کاری کارشناسی شده عنوان کرد: اگر دستگاهی با سند و مدرک اعلام کند اشتغالی که برایش تعیین شده بیش از ظرفیت و اعتبارات است، پذیرا خواهیم بود.البته این بدان معنا نیست که از سند اشتغال کوتاه می آییم.

بازوند همچنین از اشتغالزایی که در دو فصل گذشته در استان صورت گرفته ابراز رضایت کرد و افزود: اشتغالزایی در فصل زمستان کمی دشوار است و حتی امکان دارد با ریزش نیروی کار هم مواجه شویم و باید در این زمینه آماده باشیم.

وی از اینکه خود مردم هم برای ایجاد شغل پای کار هستند یاد کرد و گفت: خوشبختانه نرخ مشارکت اقتصادی در استان بالا است و این یعنی بیکاران جویای کارند.

استاندار کرمانشاه اظهار کرد: البته روند پرداخت تسهیلات از سوی بانک ها نیز موثر بوده، اما ۳۵ تا ۴۰ درصد هم آورده جیب خود مردم بوده و در برخی طرح ها حتی از ما تسهیلات هم نگرفتند.

وی معتقد است، این گروه از سرمایه گذاران باید بیشتر حمایت شوند زیرا هرچه تسهیلات کمتر پرداخت شود اشتغال پایدارتر خواهد بود.

بازوند با بیان اینکه نمونه این مشارکت مردم را در بازسازی ۳۴ هزار خانه مناطق زلزله زده شاهد بودیم، عنوان کرد: در بازسازی ها در کنار سهم ۲۴۴۸ میلیارد تومانی دولت و بانک ها، ۳۶۷ میلیارد تومان هم مردم از جیب گذاشتند.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha