قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۳۰۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

استاندار: نرخ بیکاری کرمانشاه سه درشد کاهش می یابد

استان ها کرمانشاهکرمانشاه استاندارکرمانشاه گفت: نرخ بیکاری استان کرمانشاه تا پایان سال جاری سه درصد کاهش پیدا می کند.

استاندار: نرخ بیکاری کرمانشاه سه درشد کاهش می یابد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، هوشنگ بازوند عصر جهارشنبه در نشست کارگروه اشتغال که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهارداشت: تمام مدیران استان باید تلاش کنند، برای رسیدن به کاهش سه درصدی نرخ بیکاری ۲۱ هزار شغل ایجاد کنیم.
براساس اعلام مرکز آمار ایران نرخ بیکاری استان کرمانشاه در پایان تابستان امسال ۱۴.۴ درصد بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته چهار درصد کاهش یافته است.
استاندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه اشتغال حق مردم است، گفت: یکی از مطالبات جدی مردم کرمانشاه این است که مدیران اشتغالزایی کنند.
بازوند با تاکید بر اینکه به دنبال اشتغالزایی بر روی کاغد نیستیم، افزود: در یکی از استان ها یک شرکت خصوصی ۱۷ هزار شغل ایجاد می کند؛ باید شرایطی را در استان فراهم کنیم که بخش خصوصی قدرتمند با توانایی اشتغالزایی بالا در کرمانشاه سرمایه گذاری کند.
وی به سند اشتغال استان نیز اشاره کرد و اظهارداشت: هر دستگاه که نسبت به سهم خود در سند اشتغال استان معترض است مستندات خود را ارائه دهد تا اصلاحات لازم انجام شود.
استاندار کرمانشاه به وضعیت کشاورزی استان اشاره کرد و گفت: کرمانشاه یکی از قطب های اصلی کشاورزی کشور است اما متاسفانه در بخش گلخانه جزو پنج استان آخر کشور است و این نشان می دهد که هنوز کشاورزی مدرن در استان طرفدار چندانی ندارد.
بازوند افزود: نرخ مشارکت اقتصادی استان در ۶ ماه گذشته نرخ بسیار خوبی است که نشان می دهد مردم برای مشارکت در حوزه های اقتصادی تمایل دارند.
وی یادآور شد: در فصل زمستان برای اشتغالزایی کار سختی در پیش داریم از این رو باید تمام تلاش را برای اشتغالزایی در این فصل بکار بگیریم.
استاندار کرمانشاه، روند پرداخت تسهیلات توسط بانک ها را مطلوب ارزیابی و خاطرنشان کرد: بسیاری از مردم آورده های مناسبی برای ایجاد اشتغال دارند و تسهیلات لازم را دریافت نمی کنند.
بازوند ادامه داد: هرچقدر افراد تسهیلات کمتری دریافت کنند، به طور قطع اشتغال پایدارتری ایجاد خواهد شد زیرا سود کسب و کار برای افرادی که تسهیلات دریافت نمی کنند بیشتر است.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha