قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۳۰۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

۸۰ درصد شکایت های صنفی بوشهری ها مربوط به حمل و نقل است

استان ها بوشهربوشهر معاون بازرسی، نظارت و حمایت از حقوق مصرف کننده سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: بیش از ۸۰ درصد شکایات مردمی در روزهای اخیر مربوط به گران فروشی اصناف…

۸۰ درصد شکایت های صنفی بوشهری ها مربوط به حمل و نقل است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، رضا جمالی روز چهارشنبه در نشست مسئولان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر و مدیرکل صدا و سیمای این استان افزود: در این ارتباط شکایت ها و گزارش های گران فروشی خارج از نوبت رسیدگی می شود.

وی بیان کرد: گزارش های مردمی در این زمینه در سریع ترین زمان ممکن (۲۴ ساعت بعد از دریافت) رسیدگی و برای اجرای حکم به تعزیرات حکومتی ارسال می شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: مردم بهترین ناظر و بازرس هستند که می توانند بر قیمت ها در سطح بازار نظارت داشته باشند و موارد تخلف را گزارش کنند.

سید حسین حسینی افزود: در روزهای اخیر شکایت های بسیاری از طریق شماره ۱۲۴ به سازمان صنعت، معدن و تجارت رسیده که یکی از آنها نگرانی مردم در مورد کمبود و گرانی برنج بوده است.

وی ادامه داد: در همین زمینه بزودی ۱۵۰ هزار تن برنج وارداتی از گمرک های استان ترخیص می شود که از طریق بخش خصوصی و تعاونی ها در بازار عرضه خواهد شد.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز بوشهر نیز با اشاره به وظایف سازمان صنعت، معدن و تجارت برای جلوگیری از افزایش قیمت ها گفت: از آنجا که مردم باید در جریان فعالیت ها در حوزه نظارت و گشت های بازرسی قرار بگیرند برنامه سازان صدا و سیما آماده انعکاس این فعالیت ها هستند.

سید حسین ناظر افزود: صدا و سیما حلقه واسط بین مردم و دولت است که برای جلب اعتماد مردم گروه های مختلفی برای تهیه گزارش از بازرسی ها، صدور احکام برای متخلفان و معرفی واحدهای صنفی نمونه در حال فعالیت هستند.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha