قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۲۷۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: خروج پمپئو از کابینه ترامپ کذب است

«مورگان ارتاگوس» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در پاسخ به سوال «جاناتان اسوان» خبرنگار تارنمای آمریکایی اکسیوس، استعفای «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا را تکذیب کرد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: خروج پمپئو از کابینه ترامپ کذب است
سه تن از نمایندگان جمهوریخواه در مصاحبه با تایم گفتند: قرار بود پمپئو تا اوایل بهار سال آینده در وزارت امورخارجه باقی بماند، اما تحولات اخیر از جمله تحقیق در مورد استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان موجب اخلال در روابط پمپئو با ترامپ شده است.
نمایندگان جمهوریخواه در پاسخ به زمان خروج پمپئو از کابینه ترامپ می گویند: تصمیم پمپئو برای استعفا با توجه به توانایی های وی در مدیریت زمان ممکن است در زمان مناسبی صورت گیرد.
به دنبال افشای خبر استعفای پمپئو، مجله تایم نوشت: هیچ نشانه ای از اینکه وی موضوع کناره گیری از وزارت خارجه را با رئیس جمهوری در میان گذاشته باشد، وجود ندارد.
پیش از این نیز به دنبال انتشار برخی اخبار مبنی بر استعفای وزیر امورخارجه آمریکا، دستیاران پمپئو این خبرها را انکار کردند.

اززمان روی کار آمدن ترامپ تعداد زیادی از مقام های کابینه او اخراج یا مجبور به استعفا شده اند.

با این حال پمپئو یکی از مقام های نزدیک به ترامپ محسوب می شود به طوری که رئیس جمهور آمریکا به «مجله نیویورک» گفته است که با همه اطرافیانش به غیر با غیر از یک نفر، آن هم پمپئو درگیر بحث شده است.

پمپئو که گرایش مذهبی افراطی اونجلیک و دیدگاه های جنگ طلبانه ای در جهان دارد، توانسته با اجرای مو به موی خواسته های ترامپ و راضی نگه داشتن وی، جایگاه خود را در کشتی پرتلاطم کابینه ترامپ تثبیت کند و مانع از تکرار شدن سرنوشت "رکس تیلرسون" برای خود شود.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha