قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۲۵۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

اعلام آمادگی ارتش آمریکا برای منتقل کردن شاهد تحقیقات استیضاح ترامپ به مکان امن

ارتش آمریکا اعلام کرده، در پی حمله کاخ سفید به مقام ارشد حوزه اوکراین در شورای امنیت ملی این کشور به دلیل شهادتهای علنی او در روند تحقیقات استیضاح دونالد ترامپ، آماده منتقل کردن او به مکان امنی در یک پایگاه نظامی در صورت تهدید شدن جانش است.

اعلام آمادگی ارتش آمریکا برای منتقل کردن شاهد تحقیقات استیضاح ترامپ به مکان امن

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، ارتش آمریکا اعلام کرده، در پی حمله کاخ سفید به مقام ارشد حوزه اوکراین در شورای امنیت ملی این کشور به دلیل شهادتهای علنی او در روند تحقیقات استیضاح دونالد ترامپ، آماده منتقل کردن او به مکان امنی در یک پایگاه نظامی در صورت تهدید شدن جانش است.

به نقل از پایگاه هیل، سرهنگ آلکساندر ویندمن، متخصص امور اوکراین در شورای امنیت ملی آمریکا، در جریان شهادتهای روز سه شنبه خود در کنگره خطاب به کمیته مسئول تحقیقات برای استیضاح دونالد ترامپ، اظهارنظرهایی جنجالی را درباره گفتگوی تلفنی مناقشه برانگیز این رئیس جمهور آمریکا با همتای اوکراینی اش در ماه ژوئیه مطرح کرد که با واکنش تند کاخ سفید مواجه شد.

روزنامه وال استریت ژورنال آمریکا به نقل از مقامهای آمریکایی گزارش کرد، آلکساندر ویندمن ظاهرا خواستار ارزیابی و تحلیل وضعیت امنیت فیزیکی و اینترنتی خود و خانواده اش شده و این ارزیابی در هفته های اخیر به اتمام رسیده است.

این نشریه آمریکایی در ادامه گزارش خود نوشت، مقامهای حراست ارتش آمریکا، ویندمن و خانواده اش را 24 ساعته به منظور دفع هرگونه تهدیدی علیه جان آنها زیر نظر داشته اند.

یک مقام آمریکایی به وال استریت ژورنال گفت: ارتش آمریکا امنیت وی را تامین خواهد کرد و فعالانه تمامی نیازهای امنیتی لازم برای او را رفع خواهد کرد.

این مقام تاکید کرد: قرار گرفتن او در معرض انظار عمومی وضعیت دشواری را به وجود آورده است. او 20 سال با شرافت به کشورش خدمت کرده است و شما می توانید تصور کنید این وضعیت چقدر برای او و خانواده اش سخت است.

همچنین کیتی ترنر، یک سخنگوی ارتش آمریکا هم خاطر نشان کرد، این ارتش مشغول ارائه کمک و پشتیبانی برای ویندمن است.

او در بیانیه ای گفت: ارتش آمریکا عملا اتخاذ تدابیر امنیتی در قبال یک فرد را نه تایید می کند نه تکذیب اما با این حال ارتش در قبال سرهنگ ویندمن نیز همچون تمامی دیگر سربازانش، با مقامهای غیرنظامی به هدف محافظت مناسب از او و خانواده اش همکاری می کند.

ویندمن که کارشناس ارشد امور اوکراین درشورای امنیت ملی آمریکا است، روز سه شنبه در جلسه علنی مربوط به تحقیقات برای استیضاح دونالد ترامپ نزد کمیته  اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا به ایراد شهادت پرداخت. او در ماه اکتبر نیز در نشستی در پشت درهای بسته و غیرعلنی خطاب به بازرسان مسئول این تحقیقات در مجلس نمایندگان شهادت داده بود.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha