قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۲۱۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

فارس من| بخت مجموعه گردشگری سرخه کِی باز می شود؟

کلنگ احداث مجموعه گردشگری سرخه به رغم پیگیری های متعدد هنوز بر زمین نخورده و مشخص نیست بخت مصوبه دولت در این بخش بالاخره کِی باز می شود.

فارس من| بخت مجموعه گردشگری سرخه کِی باز می شود؟

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از سمنان، شماری از مردم در سامانه «فارس من» که مطالبات و مشکلات مردمی را در سراسر کشور پیگیری می کند، موضوعی با عنوان «40 میلیارد بودجه دولتی برای مجموعه گردشگری سرخه چه شد؟» مطرح کرده اند.

آن ها با انتشار مطالبه ای در سامانه «فارس من» تصریح کردند که «آذرماه 97 حدود 8 ماه پیش بود که رئیس جمهوری در سفر به استان سمنان قول یک مجموعه گردشگری مدرن و بزرگ را در مجاورت شهر سرخه داد که قرار بود خدمات بی نظیری به زائرین مشهدالرضا (ع) ارائه کند.

رئیس جمهوری برای این پروژه بزرگ 40 میلیارد تومان پول هم اختصاص داد ولی متأسفانه بعد از هشت ماه هنوز یک آجر روی آجر گذاشته نشده است.

شورای شهر سرخه و مردم نیز بسیار پیگیر این پروژه بودند تا این پروژه ملی با مشارکت سرمایه های مردمی، هرچه بزرگ تر و باشکوه تر ساخته شود.

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری که خودش اصالتاً سرخه ای است، قرار بود در این زمینه همکاری کند؛ ولی متأسفانه بعد از مدتی معلوم شد که این 40 میلیارد تومان پول در اختیار یک شرکت طراح ایرانی که در کانادا مستقر است، گذاشته شده و این شرکت نیز علی رغم دریافت پول هنگفت، عملاً هیچ گونه فعالیتی نمی کند تا جایی که حتی تسطیح زمین نیز انجام نشده در حالی که اغلب پول پروژه خرج شده است.

موضوع توسط نمایندگان و معتمدین شهر سرخه از نماینده میراث فرهنگی سمنان، استاندار و فرماندار و ریاست سازمان گردشگری پیگیری شد؛ ولی متأسفانه همه راه ها به یک شرکت مستقر در کانادا ختم می شود.

مدیرعامل شرکت ایرانی است و مدیرعامل این شرکت نیز به ندرت در ایران است و عملاً در دسترس نیست.

حالا جای سؤال از رئیس سازمان میراث فرهنگی این است که سرنوشت آن 40 میلیارد تومان پولی که برای این پروژه داده شد چه شد؟ از بین این همه شرکت و طراح و مهندس داخلی چرا این پروژه به کسی داده شد که در کانادا مستقر است؟ مگر قحط الرجال است؟ چرا از تجربه شرکت های ایرانی که در داخل ایران هم مستقر هستند، استفاده نشد؟ چه نسبتی یا رابطه ای در این واگذاری دخیل بوده؟

وزیر میراث فرهنگی و گردشگری که خودش اصالتاً سرخه ای است، قرار بود در این زمینه همکاری کند

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha