قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۲۰۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

جوانان کانادایی در رنج سرطان مرتبط با «چاقی»

یک گزارش مطالعاتی حاکی از آن است، روند ابتلا به سرطان در میان جوانان کانادایی به طرز عجیبی رو به افزایش است که همه آنها از چاقی و اضافه وزن نشأت می گیرند.

جوانان کانادایی در رنج سرطان مرتبط با «چاقی»

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به نقل از شینهوا، یک گزارش مطالعاتی در مورد افزایش سرطان در جوانان کانادایی حاکی از آن است، به دلیل چاقی و اضافه وزن میزان ابتلا به این بیماری در میان آنها روند صعودی طی می کند.

این گزارش که روز دوشنبه در مجله انجمن پزشکی کانادا منتشر شد، توسط محققان دانشگاه کلگری و کنترل سرطان آلبرتا و همچنین محققان دانشگاه کارلتون  دانشگاه مک مستر و انجمن سرطان کانادا انجام شد.

پژوهش اخیر که بیش از ۵ میلیون مورد سرطان تشخیص داده شده در کانادا بین سال های ۱۹۷۱ تا ۲۰۱۵ را مورد بررسی قرار داد، نشان داد که در کل سرطان هایی که بطور معمول در بزرگسالان جوان از جمله سرطان سینه و روده بزرگ یافت نمی شود افزایش یافته است. بیشترین افزایش در موارد سرطان زنان ۳۰ تا ۳۹ ساله مشاهده شد.

قابل توجه ترین نتایج حاصل از مطالعه و تجزیه و تحلیل طولانی مدت مربوط به افزایش روند بروز سرطان در بزرگسالان جوان تر  است؛ آنها به میزان عجیبی به سرطان های سینه، کولورکتال ، لوزالمعده ، آندومتر و کلیه  مبتلا شده اند؛ چاقی یک عامل خطر برای این سرطان هاست و افزایش شیوع آن به موازات شیوع فزاینده چاقی در دهه های اخیر شکل گرفته است.

با این حال، این مطالعه نشان می دهد که به دلیل اقدامات پیشگیری، میزان کلی موارد جدید سرطان در افراد بالای ۵۰ سال کاهش یافته است.

این مطالعه نشان می دهد که ممکن است بین برنامه ترک سیگار و کاهش موارد سرطان ریه ارتباط وجود داشته باشد. به همین ترتیب، رفتارهای ایمنی بهتر در برابر آفتاب می تواند به موارد پایین تر ملانوما در زنان جوان تر از ۴۰ سال و مردان کمتر از ۵۰ سال مرتبط باشد.

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha