قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۲۰۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بهترین رژیم برای درمان «آنفلوانزا»

نتایج تازه ترین بررسی ها نشان می دهد رژیم کم چرب و کم کربوهیدرات باعث آزاد شدن سلول های سیستم ایمنی بدن و کمک به درمان زودتر بیماری آنفلوانزا می شود.

بهترین رژیم برای درمان «آنفلوانزا»

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به نقل از دیلی میل، نتایج تازه ترین بررسی ها نشان می دهد رژیم کم چرب و کم کربوهیدرات باعث آزاد شدن سلول های سیستم ایمنی بدن می شود که قبل از انتشار ویروس به دام می افتند.

این رژیم که اصطلاحاً به ان رژیم «کتو» می گویند، شامل مواد غذایی می شود که نه تنها کم چرب هستند، بلکه مواد غذایی کم کربوهیدرات را نیز شامل می شوند. 

این مطالعه که توسط محققان دانشگاه ییل صورت گرفته حکایت از آن دارد،  رژیم کتو باعث ایجاد سلول های سیستم ایمنی در بدن شده و جدا از آنکه به درمان سریع تر آنفلوانزا کمک می کند منجر به بقای طولانی افراد نیز می شود.

کتو شامل منوی گوشت، ماهی، مرغ و سبزیجات غیر نشاسته ای است؛ محققان موش هایی که به ویروس آنفلوانزا آلوده شده اند را با رژیم کم چرب و کم کربوهیدرات تغذیه کردند و درنهایت منجر به میزان زنده ماندن بیشتر از آنهایی که در رژیم غذایی با کربوهیدرات بالا طبیعی بودند، شدند.

این تیم دریافت که رژیم کتوژنیک یا کتو به طور خلاصه باعث آزاد شدن سلول های سیستم ایمنی بدن که باعث ایجاد مخاط در لنت های سلول ریه می شوند، می شود و به سلامت افراد کمک می کند.

این مطالعه در دانشگاه ییل توسط دو کارآموز و یک دانشمند برجسته انجام شده است.

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha