قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۱۹۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

حسینی: کار آسانی برای رسیدن به المپیک ندارم/حضور در هر رویداد بین المللی اندازه چندماه تمرین است

نخستین بانوی مدال آور وزنه برداری گفت: آرزوی هر ورزشکاری حضور در بزرگترین رویداد ورزشی جهان است، اما می دانم که کار آسانی برای رسیدن به المپیک ندارم.

حسینی: کار آسانی برای رسیدن به المپیک ندارم/حضور در هر رویداد بین المللی اندازه چندماه تمرین است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، سیده الهام حسینی در گفت وگو با درباره کسب نخستین مدال وزنه برداری بانوان در تورنمنت ترکیه گفت: سطح مسابقات واقعاً خوب بود؛ به عنوان یکی از مراحل کسب سهمیه المپیک در این مسابقات به میدان رفتم و خوشحالم که موفق به کسب نخستین مدال رسمی بانوان در وزنه برداری شدم.

وی درباره ارتقای رکوردهایش در این مسابقات نسبت به رویداد قبلی گفت: با وجود فاصله کمی که از مسابقات جهانی تا این رقابت ها وجود داشت و مدت کوتاهی که برای تمرین کردن در اختیار داشتیم تلاش کردیم علاوه بر کسب مدال، افزایش رکورد را نیز داشته باشیم که خوشبختانه حدوداً 9 کیلوگرم رکورد مجموعم با افزایش همراه بود.

ملی پوش وزنه برداری بانوان درباره تأثیر حضور در مسابقات مختلف بر بهبود عملکردش گفت: بدون شک حضور در هر رقابتی با کسب تجربه بالایی همراه است و به قول ورزشکاران حضور در هر رویداد بین المللی به اندازه چندین ماه تمرین ارزشمند است. خوشبختانه مسئولان فدراسیون وزنه برداری نیز با دیدگاه مثبتی به این موضوع نگاه می کنند. با وجود اینکه شاید شانسی برای کسب مدال در مسابقات قهرمانی آسیا و جهانی نداشتیم، اما ما را اعزام کردند. شاید اگر در آن مسابقات شرکت نمی کردم در ترکیه نیز نمی توانستم عملکرد قابل قبولی داشته باشم.

حسینی درباره ادامه برنامه هایش برای کسب سهمیه المپیک توکیو گفت: تورنمنت قطرکاپ، مسابقات غرب آسیا و قهرمانی آسیا را پیش رو داریم و امیدوارم با حضور در این رقابت ها موفق به کسب سهمیه المپیک شوم و به عنوان اولین بانوی ایرانی در المپیک وزنه بزنم.

وی در پاسخ به این سؤال که چقدر به حضور در المپیک خوش بین است، گفت: هیچ چیزی غیر ممکن نیست و من تمام تلاشم را برای کسب امتیازات لازم انجام می دهم. آرزوی هر ورزشکاری حضور در بزرگترین رویداد ورزشی جهان است، اما می دانم که کار آسانی نیست. تمام تلاش مان را انجام می دهیم تا به جایگاهی که شایسته وزنه برداری ایران است برسیم.

ملی پوش وزنه برداری بانوان خاطرنشان کرد: از علی مرادی رئیس فدراسیون وزنه برداری که در این مدت حمایت ویژه ای از وزنه برداری بانوان داشته است تشکر می کنم و امیدوارم مسئولان بلندپایه ورزش کشور نیز توجه ویژه تری به این رشته داشته باشند تا بتوانیم نماینده شایسته ای برای ورزش بانوان ایران در المپیک 2020 توکیو باشیم.

سیده الهام حسینی، نماینده وزنه برداری کشورمان در دسته 76 کیلوگرم موفق شد مدال برنز جام بین المللی نعیم سلیمان اوغلو در ترکیه را کسب کند تا نخستین مدال بین المللی وزنه برداری کشورمان در بخش بانوان به نام این وزنه بردار ثبت شود.

وی با ثبت رکوردهای 88 کیلوگرم (یکضرب)، 110 کیلوگرم (دوضرب) و 198 کیلوگرم (مجموع) به این عنوان رسید. با این نتیجه، 8 کیلوگرم رکورد یکضرب و 10 کیلوگرم رکورد دوضرب کشور ارتقا پیدا کرد.

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha