قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۱۸۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تاب آوری مردم خراسان شمالی در ماجرای اخیر غرورانگیز است

استان ها خراسان شمالی بجنورد معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی گفت: تاب آوری و شکیبایی مردم بافرهنگ این استان در جریان مسائل اخیر کشور غرورانگیز بود که نشان از وفاداری…

تاب آوری مردم خراسان شمالی در ماجرای اخیر غرورانگیز است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، ولی الله حیاتی، سه شنبه در نشست شورای اطلاع رسانی این استان با تحسین منش و رفتار فرهنگ مدارانه شهروندان خراسان شمالی، اظهار داشت: مردم استان با درک درست از شرایط کشور، حتی اجازه ندادند که بستر اولیه ناآرامی شکل بگیرد که این حکایت از بلوغ فکری و ادراکی مردم این سامان دارد.

رییس شورای اطلاع رسانی خراسان شمالی بر ضرورت تدوین بسته هایی برای تقدیر و تشکر از مردم استان به خاطر این صبوری، بصیرت و فرهنگمداری تاکید کرد و گفت: در نخستین گام بیانیه مشترکی از سوی استاندار و نماینده ولی فقیه در استان برای قدردانی از این رفتار متین و موقرانه شهروندان خراسان شمالی صادر خواهد شد.

حیاتی به اقدامات صورت گرفته در چند روز اخیر در راستای اجرای موفق طرح مدیریت سوخت در استان اشاره کرد و گفت: تاکنون نشست های متعددی با حضور مسئولان دستگاه های مرتبط برای جلوگیری از افزایش قیمت کالا و خدمات برگزار شده که ادامه خواهد یافت و نهادهای انتظامی و امنیتی نیز به وظایف مراقبتی خود برای جلوگیری از بروز هرگونه ناامنی و خدشه دار شدن امنیت مردم ادامه خواهند داد.

رسانه ها، پشت پرده اغتشاشات را برملا کنند  

رییس شورای اطلاع رسانی خراسان شمالی تاکید کرد: به منظور تنویر افکار عمومی، رسانه ها باید با تبیین و واکاوی مسائل روز، پشت پرده اقدامات تخریبگرانه اشرار و اغتشاشگران را، که با آتش بیاری منافقین و خانواده پهلوی همراه است، برملا ساخته و ماهیت اصلی آنان را به مردم نشان دهند.

حیاتی، تمرکز بر روی محورهای وحدت آفرین در اطلاع رسانی را ضروری خواند و گفت: باید اقدامات پیشگیرانه مسئولان استان برای مدیریت اوضاع قبل و پس از اجرای طرح سهمیه بندی و اصلاح قیمت بنزین تشریح شود تا مردم در جریان امور قرار گیرند.

وی همچنین با اشاره به محدودیت فعالیت رسانه های مجازی، بر لزوم مدیریت نشریات و رسانه های مکتوب تاکید کرد و گفت: رسانه ها همچنین باید با استفاده از نظرات صاحبنظران دانشگاهی و برشمردن منافع و ثمرات طرح اصلاح قیمت سوخت، ذهن عامه جامعه را برای همراهی با اجرای موفق این طرح آماده تر کنند.

ارائه محتوای لازم به رسانه ها 

دبیر شورای اطلاع رسانی و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی نیز در این نشست، نحوه همکاری و همراهی رسانه های استان با اجرای طرح ملی مدیریت سوخت را مطلوب خواند و افزود:  رسانه ها با پرداختن مناسب به این طرح، مسئولان و دستگاه های مرتبط را در اجرای طرح سهمیه بندی بنزین و به حداقل رساندن نقائص و آسیب های آن به خوبی یاری کردند.

حسین فرخنده گفت: البته لازم است به منظور اطلاع رسانی بهتر و هدفمندتر، مدیران دستگاه های اجرایی مرتبط با طرح، آمار و ارقام و محتوای لازم را برای تولید محصولات خبری و گزارشی در اختیار خبرنگاران رسانه ها قرار دهند.  

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha