قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۱۸۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

معاون جهاد کشاورزی لرستان خبر داد:

سالانه ۲۷۰۰ تُن عسل در لرستان تولید می شود

نورآباد- معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی لرستان گفت: ۳۱۰۰ پرورش دهنده زنبورعسل در لرستان سالانه ۲۷۰۰ تُن عسل تولید می کنند.

سالانه ۲۷۰۰ تُن عسل در لرستان تولید می شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، ناصر نجیب زاده در سخنانی در جشنواره تخصصی عسل و فرآورده های آن به وجود ۳۱۰۰ پرورش دهنده زنبورعسل در لرستان اشاره و اظهار کرد: این تعداد زنبوردار با دارا بودن ۳۱۰ هزار فروند کندوی عسل سالانه ۲۷۰۰ تن عسل تولید می کنند.

وی با اشاره به اهداف برگزاری جشنواره تخصصی عسل و فرآورده های آن در لرستان تصریح کرد: در این جشنواره به دنبال این هستیم که سایر فرآورده های زنبورداری جنبه اقتصادی پیدا کند.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی لرستان با ذکر این مطلب که بیش از ۱۰۰ زنبوردار به طور تخصصی در تهیه ژل رویال فعالیت دارند، ادامه داد: براساس سرشماری امسال ۱۷۰ کیلو ژل رویال در لرستان تهیه شده است.

نجیب زاده از آغاز تولید زهر زنبورعسل در لرستان خبر داد و افزود: تولید موم و گرده گل که جنبه اقتصادی دارند از دیگر اهداف برگزاری جشنواره تخصصی عسل در لرستان است.

وی با ذکر این مطلب که زنبورداری می تواند به عنوان یک نهاده در بخش کشاورزی و برای گرده افشانی کارایی داشته باشد، ادامه داد: وجود کندوهای زنبورعسل در باغات و در مزارع دانه های روغنی می تواند میزان تولید را تا دو برابر افزایش دهد.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به اینکه لرستان ۳ درصد تولید عسل کشور را با خود اختصاص داده است، اضافه کرد: در منطقه کفراج شهرستان دلفان بیش از ۲۵۰ زنبوردار به طور تخصصی فعالیت دارند که به دنبال ایجاد خوشه عسل در این منطقه هستیم.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha