قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۱۶۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ادامه حراج دارایی های دلاری روسیه / اوراق دلاری روس ها به ۱۰ میلیارد دلار کاهش یافت

در ادامه حراج دارایی های دلاری روسیه برای خلاص شدن از وابستگی به دلار، در حال حاضر حجم دارایی های دلاری مسکو به یک بیست و پنجم دارایی های دلاری کشور لوکزامبورگ رسیده است.

ادامه حراج دارایی های دلاری روسیه / اوراق دلاری روس ها به ۱۰ میلیارد دلار کاهش یافت

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به نقل از راشاتودی، در حالی که زمانی روسیه یکی از بزرگترین دارندگان اوراق قرضه دولتی دلاری آمریکا بود، اما حالا شاهد آن هستیم که مجموع این دارایی های کرملین به فقط ۱۰.۷۵ میلیارد دلار رسیده است.

این میزان دارایی های دلاری روسیه معادل یک بیست و پنجم دارایی دلاری کشور های کوچکی مثل لوکزامبورگ و جزایر کیمن است.

روسیه طی سال های گذشته بخش قابل توجهی از دارایی های دلاری خود با هدف کاهش وابستگی خود به دلار در بازار جهانی حراج کرده است. در واقع این اقدام واکنشی است به تحریم های آمریکا علیه مسکو.

در ماه سپتامبر شاهد آن بودیم که ژاپن به عنوان بزرگترین دارنده دارایی های دلاری در جهان میزان این دارایی ها را ۳۰ میلیارد دلار کاهش داد و به ۱.۱۴۵۸ تریلیون دلار رساند.

چین هم یکی از کشور هایی است که روند کاهشی دارایی های دلاری خود را آغاز کرده است و برای نخستین بار در دو سال گذشته در ماه ژوئن از رتبه نخست دارنده دارایی های دلاری جهان کنار رفت. در ماه سپتامبر چین هم دارایی های دلاری خود را کاهش داده و به ۱.۱۰۲ تریلیون دلار رسانده است.

مسکو با هدف تنوع بخشی به دارایی های خارجی خود روند کاهش ذخایر دلاری را در پیش گرفته و همزمان در حال بالا بردن ذخایر طلا، یورو و یوآن خود است.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha