قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۱۶۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

روزنامه گردی در «انتخاب»

چرا دو گروگان سیاه پوست سفارت آمریکا بعد از چهارده روز آزاد شدند؟ / موسوی خوئینی: احترام خاصی که برای دکتر مارتین لوترکینگ قائلیم موجب این حرکت بوده است

احترام خاصی که ما برای رهبر فقید سیاه پوستان دکتر مارتین لوترکینگ و مبارزات سیاهان قائلیم موجب این حرکت بوده است. از سوی دیگر سیاه پوستان مسلمان در آمریکا پیوسته در خط ما مبارزه کرده اند. یا این که بلال حبشی موذن پیامبر اسلام سیاه پوست بود و یا در قرآن کریم می بینیم که خداوند تا چه حد به حضرت مریم یا حضرت فاطمه احترام می گذارد. می بینیم که در مکتب اسلام تا چه حد برای زن احترام قائل هستند.

چرا دو گروگان سیاه پوست سفارت آمریکا بعد از چهارده روز آزاد شدند؟ /  موسوی خوئینی: احترام خاصی که برای دکتر مارتین لوترکینگ قائلیم موجب این حرکت بوده است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، عصر یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۵۸، چهارده روز پس از تسخیر سفارت آمریکا، دانشجویان پیرو خط امام سه گروگان آمریکایی سفارت آمریکا را به دستور امام خمینی آزاد کردند، دو تن از این گروگان های آزادشده مردانی سیاه پوست و یک تن زن بودند. به دنبال تصمیم به این اقدام، سخنگویان دانشجویان پیرو خط امام در همین روز و ساعاتی پیش از آزادی گروگان های مذکور در مصاحبه ای مطبوعاتی با شرکت بیش از ۲۰۰ خبرنگار داخلی و خارجی در مورد علل و انگیزه های آزادسازی یک گروگان زن و دو گروگان مرد سیاه پوست صحبت کردند. گزیده ای از سخنان دانشجویان پیرو خط امام و موسوی خوئینی، نماینده آن ها را در این مصاحبه مطبوعاتی که در روزنامه کیهان، مورخ دوشنبه ۲۸ آبان ۵۸، منتشر شد در پی می خوانید:

موسوی خوئینی: رابطه آمریکا با ایران جز غارت و دخالت در امور ما چیزی نبوده است
*آزاد کردن زنان و سیاهان به خاطر تهدید اقتصادی یا نظامی آمریکا نیست، بلکه آزاد کردن این عده به دلیل احترام خاصی است که اسلام از صدر تاریخ برای زن قائل بوده و همچنین سیاه پوستان در طول تاریخ آمریکا مورد ضرب و شتم و شکنجه و تحقیر برده داران و برده فروشان آمریکایی بوده اند.
*در ایران سفارتخانه ها و کنسول گری های بی شماری وجود دارد، چرا ما سفارتخانه کشور دیگری را محاصره و اشغال نکردیم؟ دلیل این بود که سفارتخانه آمریکا به طور محرز و مسلم یک لانه جاسوسی بوده و این نشان می دهد که جاسوسی کارتر و دستیارانش تا چه حد به ملت ایران آسیب های جبران ناپذیری زده است.
* در مورد آزاد کردن تعدادی از این گروگان های زن و سیاه پوست، این تصمیم قاطع ملت ایران بوده که رهبری تعیین کننده این هدف بوده است و امام بر اساس بینش مکتبی و مذهبی خود دستور دادند که گروگان های سیاه پوست و زن که جاسوسی آن ها مسلم نشده است آزاد شوند.
*آمریکا باید بداند که اگر ما سیاه پوستان یا زنان را آزاد کردیم، صرفا به خاطر جور و ظلمی بوده است که به سیاه پوستان می شود و در این مورد نه به تهنیت و تبریک کارتر و نه به تهدید قبلی او کوچک ترین وقعی نمی نهیم.
*احترام خاصی که ما برای رهبر فقید سیاه پوستان دکتر مارتین لوترکینگ و مبارزات سیاهان قائلیم موجب این حرکت بوده است. از سوی دیگر سیاه پوستان مسلمان در آمریکا پیوسته در خط ما مبارزه کرده اند. یا این که بلال حبشی موذن پیامبر اسلام سیاه پوست بود و یا در قرآن کریم می بینیم که خداوند تا چه حد به حضرت مریم یا حضرت فاطمه احترام می گذارد. می بینیم که در مکتب اسلام تا چه حد برای زن احترام قائل هستند.
*اسناد بسیار گرانبها و معتبری در دست ما هست دال بر این که این جا یک سفارتخانه نبوده است، بلکه این جا یک لانه حقیقی جاسوسی بوده و برای به ثمر رساندن اهداف شیطانی دولت آمریکا و صهیونیسم بین الملل و تمام نقشه ها و طرح هایی که عمیقا به ملت مبارز ایران آسیب رسانده است در این لانه طراحی می شده است.
*رابطه ما با آمریکا تا به حال چه نفعی برای ما داشته که خواهان آن باشیم؟! تاکنون رابطه آمریکا با ایران جز غارت و دخالت در امور ما چیزی نبوده است؛ بنابراین طبیعی است که ملت ایران فریاد برآورد که این رابطه باید قطع شود.

دانشجویان پیرو خط امام: پرونده آمریکا برای همیشه در ایران بسته شد
*این پیام ما را به گوش ملل دنیا برسانید که امپریالیسم و آمریکای جهانخوار پرونده اش در ایران برای همیشه بسته شد و دیگر این قوم در این مملکت جایی ندارند، مگر این که از روی جنازه ۳۵ میلیون شهید عبور کنند.
*آن چه مسلم است دولت قبلی یا به خاطر ماهیتش یا به دلیل جریانات انحرافی که در جامعه به وجود می آمد قادر به برآوردن خواست مردم نبود و نمی توانست محور اصلی انقلاب را دنبال کند. این خاصیت ها اعم از لیبرال منشی و بوروکراسی مانع آن بود که دولت بتواند توده را درک کند، اما امام از همان آغاز و حتی پیش از سال ۴۲ آمریکا را دشمن اصلی می دانست و بر آن تاکید می کرد. به هر حال ملت ما با هر حرکتی غیر از خط امام مبارزه می کند. ملت می خواهد که رابطه اش را با آمریکا قطع کند و آمریکا را از کشور براند و هر ارگانی که بخواهد غیر از این عمل کند پس از مدتی کنار خواهد رفت.
* [در مورد نحوه بازجویی از گروگان ها:] این عمل بسیار عادی و بدون هیچ گونه شکنجه یا آزاری صورت گرفته است.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha