قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۱۶۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

فرماندار: نظارت بر بازار بانه با جدیت انجام می شود

استان ها کردستان سنندج سرپرست فرمانداری بانه گفت: نظارت و کنترل بر قیمت کالاهای اساسی و مایحتاج ضروری مردم در بازار از سوی متولیان امور باید با جدیت پیگیری و با متخلفان و افرادی…

فرماندار: نظارت بر بازار بانه با جدیت انجام می شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محمد امین زاده عصر سه شنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار با اشاره به اجرای طرح سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین اظهار داشت: قیمت کالاها در بازار توسط بازرسان نظارت و کنترل می شود البته قیمت چند قلم کالا به صورتی موردی افزایش داشته که ناشی از اجرای این طرح نیست.

وی با اشاره به اینکه افزایش قیمت کالاها به هر بهانه ای ممنوع است، ادامه داد: سهمیه سوختی که برای وانت های حمل کالا در نظر گرفته شده مناسب و کارشناسی شده است بنابراین هیچ نیازی به افزایش کرایه حمل بار نیست و با متخلفان برخورد خواهیم کرد.

امین زاده اضافه کرد: بازدید و نظارت بازرسان دستگاه های متولی و نظارتی بر بازار باعث بهبود امور خواهد شد چون افزایش قیمت در این برهه از زمان مصداق کامل سوء استفاده است  و باید به خاطر حفظ حقوق شهروندان با متخلفان برخورد شود.

قیمت گوجه فرنگی ۶۶ درصد افزایش یافت

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت بانه نیز با بیان اینکه قیمت گوجه فرنگی در هفته گذشته ۴۵ هزار ریال بود ولی اینک به هر کیلوگرم ۷۰ هزار ریال افزایش یافته است، یادآور شد: قیمت این محصول بدلیل افزایش صادرات به اقلیم کردستان عراق و پایان فصل تولید است و در این مدت ۶۶ درصد افزایش یافته است.

بایزید حسینی تاکید کرد: از هفته گذشته تاکنون قیمت آهن آلات ۷ درصد، سیمان سه درصد، تخم مرغ ۶ درصد، جوجه یک روزه ۶ درصد و برنج هندی پنج درصد افزایش داشته که این افزایش قیمت ناشی از افزایش صادرات و نوسانات بازار است.

وی با بیان اینکه همه ارگان ها در حوزه کاری خود باید مشکلات ناشی از افزایش قیمت را پیگیری و اعلام کنند، گفت: کالاهایی مانند مرغ کشتار روز یک درصد، لاستیک خودرو سه درصد، سویا و ذرت یک درصد کاهش قیمت داشته و قیمت برخی کالاها نیز هیچ افزایش و کاهش نداشته است.

حسینی افزود: اکیپ های بازرسی و نظارت بر قیمت کالاها در همه بخش ها حضور فعال دارند و در صورت افزایش قیمت با متخلفین برخورد میشود همچنین بر کرایه خودروهای درون شهری و برون شهری نیز نظارت دقیق اعمال می شود.

 وی اظهار داشت: برای کاهش بار ترافیکی باید در جایگاه های عرضه سوخت سی ان جی یک لاین ویژه برای تاکسی های درون شهری ایجاد شود همچنین لیستی از خودروهای سرویس مدارس توسط آموزش و پرورش تهیه و از طریق فرمانداری به استانداری برای تعیین و اختصاص سهمیه سوخت ارائه شود.

شهرستان مرزی بانه ۱۵۸ هزار نفر جمعیت در ۲۷۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha