قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۱۵۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

روایت یک نشست | از برگزار نشدن نمایشگاه توانمندی های خراسان جنوبی در مزار شریف تا نبود کارخانه فرآوری شیر

عضو اتاق بازرگانی بیرجند با گلایه از برگزار نشدن نمایشگاه توانمندی های خراسان جنوبی در مزار شریف افغانستان، گفت: اگر نمایشگاه برگزار می شد، بی شک اتفاقات بسیارخوبی در حوزه بازارسازی و بازاریابی برای محصولات صنعتی و کشاورزی خراسان جنوبی رخ می داد.

روایت یک نشست | از برگزار نشدن نمایشگاه توانمندی های خراسان جنوبی در مزار شریف تا نبود کارخانه فرآوری شیر

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از بیرجند، کمیته کارشناسی شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی خراسان جنوبی عصر امروز با حضور سرپرست راه آهن شرق کشور، فعالان اقتصادی خراسان جنوبی در خصوص راهکارهای ایجاد بازارهای جدید و بازارسازی برای محصولات خراسان جنوبی برگزار شد.

علیرضا خامه زر، رئیس کمیسیون مدیریت واردات و توسعه صادرات اتاق بازرگانی ضمن گلایه از بی توجهی به محصولات استراتژیک خراسان جنوبی، گفت: متأسفانه برای محصولات استراتژیک استان کاری نکرده ایم و اگر در عرضه بین المللی اتفاقی برای این کالاها رخ داده به واسطه جذابیت و اهمیت خود کالا بوده است.

وی از ناشناخته ماندن محصول عناب انتقاد کرد و بیان داشت: در حوزه بازاریابی باید به مواردی مانند فروش الکترونیکی و بازاریابی اینترنتی ورود جدی داشته باشیم چرا که امروزه این روش ها تأثیر فراوانی دارد.

ضرورت شناسنامه دار کردن محصولات استراتژیک

رئیس کمیسیون مدیریت واردات و توسعه صادرات اتاق بازرگانی شناسنامه دار کردن محصولات را یکی از ضرورت های مهم برای محصولات استراتژیک استان دانست و عنوان کرد: در خراسان جنوبی در زمینه  محصولات کشاورزی به محض اینکه فصل برداشت می رسد نگرانی ها بابت چگونگی فروش و بازاریابی محصول شروع می شود.

خامه زر بر لزوم ارائه راهکارهای اساسی جهت دسترسی آسان به بازارهای جدید و بازارسازی برای محصولات خراسان جنوبی تأکید کرد و بیان داشت: فعالان اقتصادی بخش خصوصی در حوزه های مختلف باید توانایی های همدیگر را بشناسند تا بتوانند از ظرفیت های یکدیگر به درستی استفاده کنند.

مصطفی امیری یکی از فعالان اقتصادی و دبیرکانون کارفرمایی خراسان جنوبی بر لزوم جدی گرفتن بازاریابی اینترنتی تأکید کرد و گفت: باید از فرصت وجود گوشی های هوشمند و اینترنت برای معرفی و بازاریابی محصولات کشاورزی و صنعتی خراسان جنوبی استفاده کنیم.

بهره مندی از ظرفیت فضای مجازی

وی بیان داشت: می توان از وجود جوانان خلاق و با استعداد برای ایجاد یک بانک اطلاعاتی از صنایع خراسان جنوبی و بازاریابی محصولات کشاورزی از طریق اینترنت استفاده کنیم.

اکرم رمضانی پور، رئیس اداره اقتصادی فرمانداری بیرجند با بیان اینکه بسته بندی نامناسب بازارسازی را با مشکل رو به رو کرده است، گفت: بهتر است که خراسان جنوبی با استفاده از دانش آموختگان رشته گرافیک طرحی متناسب با نشان های استان برای بسته بندی محصولات داشته باشد.

محمدعلی اسماعیلی، مشاور رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی با بیان اینکه مجموعه دستگاه قضایی خراسان جنوبی آماده حمایت از محصولات استان به خصوص کالاهایی که جنبه ارزآوری دارد، است، بیان داشت: باید به این نکته توجه داشته باشیم که صادرات برخی از محصولات به سایر کشورها منجر به افزایش قیمت آن محصول در داخل کشور نشود.

گلایه از نبود کارخانه فرآوری شیر

محمدعلی رمضانی، دبیر خانه صمت خراسان جنوبی از خالی بودن جای صنایع تبدیلی در استان خبر داد و گفت: در حوزه صنعت در بخش تولید بیش از بازاریابی و فروش با مشکلات جدی رو به رو هستیم.

وی ضمن گلایه از نبود کارخانه فرآوری شیر در استان، مطرح کرد: به دلیل نبود صنایع فرآوری، شیر جمع آوری شده و به شهرهایی چون مشهد و آمل ارسال می شود که این مسئله به معنای گران شدن محصول به واسطه افزوده شدن کرایه حمل و از دست رفتن فرصت های اشتغال است.

رامین سنائی فر، عضو اتاق بازرگانی بیرجند با بیان اینکه برگزار نشدن نمایشگاه توانمندی های خراسان جنوبی در مزار شریف افغانستان خستگی کار را در تن ما باقی گذاشت، گفت: توانسته بودیم برندهای بسیارخوبی را جذب کنیم و اگر نمایشگاه برگزار می شد، بی شک اتفاقات بسیارخوبی در حوزه بازارسازی و بازاریابی برای محصولات صنعتی و کشاورزی خراسان جنوبی رخ می داد.

وی مطرح کرد: باید علت عدم تمایل تولیدکنندگان و صنعت گران خراسان جنوبی در نمایشگاه های بین المللی بررسی شود در حالی که از فرصت این نمایشگاه ها می توان برای بازاریابی محصولات به خوبی استفاده کرد.

گردشگری خراسان جنوبی؛ نیازمند حمایت

سید محمد آذرکار، نائب الرئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی بیرجند با تأکید بر اینکه گردشگری خراسان جنوبی نیازمند حمایت است، گفت: رونق گردشگری بی شک به همراه خود، رونق اشتغال در حوزه های مختلف را به همراه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه می توان از ظرفیت های خراسان جنوبی برای جذب گردشگر استفاده کرد، عنوان کرد: باید برای رونق گردشگری خراسان جنوبی به سمت تبلیغات رفت تا دیگران از جذابیت ها و زیبایی های استان مطلع شوند.

نائب الرئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی بیرجند با اشاره به قوانین مالیالتی وضع شده در استان نسبت به سایر نقاط کشور، عنوان کرد: نمی توان قوانینی که در حوزه مالیات و سایر موارد برای استان هایی چون تهران و اصفهان تدوین می شود در استانی چون خراسان جنوبی اجرا کرد.

انتهای پیام/69039/ج

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha