قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۱۵۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بسیج کاشان زمینه اشتغال ۳۰ نفر را فراهم کرد

استان ها اصفهانکاشان فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کاشان گفت: ۳۰ نفر با استفاده از تسهیلات بانکی، سال جاری در این شهرستان مشغول به کار شدند.

بسیج کاشان زمینه اشتغال ۳۰ نفر را فراهم کرد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، سرهنگ مرتضی عمومهدی روز سه شنبه در نشستی با خبرنگاران کاشان افزود: این میزان اشتغال در شرایطی ایجاد شد که امسال تنها ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات در اختیار بسیج این شهرستان قرار گرفته بود.

وی بیان کرد: این افراد در زمینه طرح های اقتصاد مقاومتی مانند دامپروری، کشاورزی، صنایع تبدیلی و بسته بندی مشغول به کار شده اند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کاشان اضافه کرد: با توجه به تنگاهای بودجه ای در زمان حاضر، طرح های بسیج به سمت آموزش های فنی و حرفه ای و اعزام گروه های جهادی به مناطق محروم سوق یافته و در این راستا هم امسال افزون بر ۷۰۰ نفر در قالب گروه های جهادی ۲۰ نفره بسیج دانش آموزی، دانشجویی و اداره ها، اصناف و محله ها به روستاهای محروم و مناطق حاشیه ای شهر اعزام شدند.

وی همچنین گفت: رونمایی قرارگاه های خدمات جهادی و اجتماعی در محله ها به مناسبت هفته بسیج صورت می گیرد که در قالب این طرح با رصد مشکلات، نسبت به برطرف کردن آنها اقدام خواهد شد.

عمومهدی در ادامه از اجرای ۴۰۰ برنامه به مناسبت ۴۰ سالگی تشکیل بسیج مستضعفین در شهرستان کاشان خبر داد و تشریح کرد: برگزاری ۴۰ یادواره شهدا در ۴۰ مدرسه با همکاری دانش آموزان بسیجی، راه اندازی سه پایگاه بسیج و ۲ سالن ورزشی، برگزاری جشنواره تولیدات محوری بسیج شامل رسانه ای، گرافیکی و نرم افزارها از جمله برنامه ها است.

وی برگزاری کارگاه های سبک زندگی، اعزام تیم های پزشکی به مناطق حاشیه شهر، برگزاری رزمایش شکوه اقتدار و مقاومت با حضور بسیجیان، اجرای گشت رضویون با همکاری پایگاه های مقاومت منتخب و برگزاری همایش های کارآفرینان، بیوتروریسم و برپایی کاروان جهیزیه با همکاری سازمان های مردم نهاد را از دیگر برنامه ها برشمرد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کاشان همچنین برگزاری جشنواره گروه سرود منطقه ای، برنامه فرمانده دل ها پیوند دانش آموزان با شهیدان، غبار روبی گلزار شهدا، نشست بررسی نقش زنان در گام دوم انقلاب، گشایش نمایشگاه و جشنواره های فرهنگی و هنری، برپایی میز خدمت، ارائه خدمات درمانی، حقوقی و مشاوره ای را از دیگر برنامه های گرامی دشت هفته بسیج در این شهرستان عنوان کرد.

وی یادآور شد: نزدیک به ۱۲۰ هزار نفر بسیجی در پایگاه های مقاومت و واحدهای بسیج دانش آموزی، دانشگاه ها، حوزه های علمیه، اداره ها و کارخانه ها، اصناف و اقشار تخصصی شهرستان کاشان سازماندهی شدند و تنها بسیج حقوقدان شکل نگرفته بود که البته مجوز آن هم صادر شده است.

مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج کاشان نیز در ادامه این نشست اعزام ۴۰۰ نفر به اردوهای جهادی و فرهنگی، راهیان نور و حلقه های صالحین را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: چهار هزار طلبه و روحانی در این شهرستان عضو سازمان بسیج مستضعفین هستند که ۲ هزار و ۵۰۰ نفر تا کنون در سامانه بسیج نام نویسی کردند و برای آنها پرونده تشکیل شده است.

شهرستان ۳۶۵ هزار نفری کاشان دارای ۴۰۰ رده مقاومت است که ۱۴۰ رده آن شامل پایگاه های بسیج محله ها و سایرین پایگاه های مدرسه ها، اداره ها و کارخانه ها هستند.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha