قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۱۴۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

وزیر اقتصاد: قیمت های بازار هر روز رصد می شود/ مردم نگران نباشند

وزیر اقتصاد پس از حضور در جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: هر روز قیمت های بازار رصد شده و در کارگروهی به ریاست قائم مقام وزیر صنعت در امور بازرگانی کنترل می شود.

وزیر اقتصاد: قیمت های بازار هر روز رصد می شود/ مردم نگران نباشند

: فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی پس از حضور در جلسه عصر امروز (سه شنبه 28 آبان) در کمیسیون اقتصادی، گفت: در نشست عصر امروز سؤالاتی در خصوص گمرک، مالیات، بانک و بورس مطرح شد.

وی با اشاره به بحث کنترل قیمت ها در شرایط فعلی افزود: در علم اقتصاد و در شرایط عادی بهترین گزینه برای کنترل قیمت ها تعیین آن در سطح بازار است، اما وقتی شرایط بحرانی می شود، وضعیت متفاوت است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد: یک سال و اندی است که کشورمان تحت ظالمانه ترین تحریم های یکجانبه آمریکا قرار دارد که آنها تمام قدرت خود را به کار گرفته اند تا بتوانند بین ملت و دولت شکاف ایجاد کنند، اما با همکاری ایجاد شده بین دولت و ملت و دیگر قوای حاکمیت، مانع از این کار شده ایم.

دژپسند گفت: دولت و نظام اخیراً تصمیمی گرفته اند و مردم نباید نگران آن باشند، چرا که تمام تلاش ما عدم تسری گرانی در سطح بازار است و به همین دولت با تمرکز بر نظارت جامع بر بازار خدمات و کالاها مانع از گرانی و تسری قیمت در سایر حوزه ها خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: روز گذشته و بعد از تصمیم اخیر نظام، جلسه ستاد تنظیم بازار تشکیل شده و قیمت ها در آن بررسی شد؛ در آن نشست درخواست های قدیمی برای کسب مجوز افزایش قیمت ها را هم لغو کردیم.

وی در پایان گفت: به صورت روزانه قیمت های بازار رصد شده و در کارگروهی به ریاست قائم مقام وزیر صنعت در امور بازرگانی کنترل می شود، لذا مردم نگران بازار نباشند.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha