قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۱۴۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

انصارالله یمن دو فروند کشتی کره جنوبی را توقیف کرد

وزارت خارجه کره جنوبی اعلام کرد دو فروند کشتی این کشور توسط شبه نظامیان حوثی یمن در دریای سرخ توقیف شده است.

انصارالله یمن دو فروند کشتی کره جنوبی را توقیف کرد
روزنامه «کوریا هرالد» روز سه شنبه به نقل از وزارت خارجه کره جنوبی گزارش کرد این کشتی ها متعلق به یک شرکت کره ای به نام «وونگجین دیویلوپمنت» هستند که در زمینه ساخت و ساز دریایی فعالیت داشتند.

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، گزارش می افزاید حوثی های یمن اعلام کرده اند چنانچه بعد از بررسی ها مشخص شود این کشتی ها متعلق به کره جنوبی است آنها را آزاد خواهند کرد.

کره جنوبی گفته است سه کشتی شامل دو کشتی کره جنوبی و یک کشتی دیگر که متعلق به ائتلاف عربی ضد یمن بوده است توسط حوثی ها توقیف شده اند این کشتی ها ۱۶ سرنشین دارند که از این تعداد دو سرنشین آن کره ای هستند.

دولت کره جنوبی هم اعلام کرده است به کشتی جنگی نیروی دریایی خود (چیونگ های) که در آب های منطقه ای در زمینه عملیات مبارزه با دزدان دریایی فعال است، دستور داده است به منطقه توقیف این کشتی ها برود.

عربستان و امارات از فروردین سال ۱۳۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور غربی  و عربی و با کمک آمریکا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، حملات گسترده ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند اما این حملات جز نابودی زیرساخت های یمن و کشته یا زخمی کردن هزاران یمنی نتیجه ای نداشته است

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha