قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۱۳۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

کیفیت خدمات درمانی چشم پزشکی ایران بالاترین سطح و پایین ترین هزینه را دارد

رئیس انجمن چشم پزشکی ایران گفت: از لحاظ بهره مندی علم و تجربه کاری پزشکان ایرانی در سطح بالایی هستند، کیفیت خدمات درمانی در کشور بالا است و از لحاظ هزینه های درمان کشور ما پایین ترین هزینه ها را دارد که این امر به واسطه همکاری مسؤولان و ایثار و عشق پزشکان به مردم است.

کیفیت خدمات درمانی چشم پزشکی ایران بالاترین سطح و پایین ترین هزینه را دارد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،   از مشهد، محمود جباروند ظهر امروز در بیست و نهمین کنگره چشم پزشکی ایران که در مجتمع سپید برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: چشم پزشکی در کشور ما از نظر علمی سطحی بالایی دارد و از کشورهای دیگر کم نداریم و از لحاظ تجهیزات و تکنولوژی جزو بهترین کشورهای دنیا هستیم.

رئیس انجمن چشم پزشکی ایران خاطرنشان کرد: از لحاظ بهره مندی علم و تجربه کاری پزشکان ایرانی در سطح بالایی هستند، کیفیت خدمات درمانی در کشور بالا است و از لحاظ هزینه های درمان کشور ما پایین ترین هزینه ها را دارد که این امر به واسطه همکاری مسؤولان و ایثار و عشق پزشکان به مردم است.

وی با اشاره به اینکه به کالاهای مصرفی ارز دولتی تعلق می گیرد، بیان کرد: به عنوان مثال برای لنزهای داخلی چشم کیفیت و برندهای خوبی داریم که قیمت هایش کنترل شده است و در حال حاضر ارز دولتی تعلق می گیرد و استمرار دارد.

جباروند یادآور شد: در تهیه تجهیزات پزشکی ارز دولتی به نیمایی تبدیل می شود اما به دلیل بالا رفتن قیمت ها در تجهیز مراکز خصوصی و دولتی با مشکلاتی مواجه هستیم، امیدواریم وزارت بهداشت و درمان کمکی برای تخصیص ارز دولتی انجام دهند تا برای تجهیزات پزشکی بتوانیم از تعرفه های دولتی استفاده کنیم و مردم بتوانند از تجهیزات پیشرفته پزشکی بهره مند شوند.

رئیس انجمن چشم پزشکی ایران با بیان اینکه کشور ما با یک تحریم عمومی مواجه هست، عنوان کرد: همگی وظیفه داریم با یکدیگر کمک کنیم تا از این گردانه خارج شویم، آمار عمل های جراحی در کشور ما بالا است و برخی عمل ما پیشرفته تر و تجربه بیشتری داریم.

وی افزود: سالانه 800 هزار عمل کاتاراکت یا آب مروارید و یک میلیون عمل عیوب انکساری یا اصلاح انحنای قرنیه در کشور انجام می شود.

جباروند با تاکید بر این مطلب که پایین بودن قیمت های پایین خدمات چشم پزشکی نسبت به کشورهای دیگر پایین تر است، ابراز کرد: ایرانیان مقیم خارج از کشور به دلیل همین پایین بودن هزینه خدمات و اطمینان از کیفیت عمل های جراحی و پزشکان برای درمان به ایران مراجعه می کنند.

رئیس انجمن چشم پزشکی ایران تصریح کرد: خوشبختانه در ایران هیچ محدودیتی برای درمان بیماران نداریم و تنها به دلیل کمبود بودجه در حوزه های تحقیقاتی ضعف داریم اما در تأمین نیروی انسانی، تجهیزات پزشکی و امکانات عمرانی سطح مطلوبی داریم. در مشهد سالانه ۵ هزار عمل جراحی آب مروارید انجام می شود.

بیست و نهمین کنگره سالانه در مشهد برگزار می شود

مسؤول برنامه ریزی گروه فوق تخصصی استرابیسم نیز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: همه ساله کنگره سراسری به مرکزیت تهران برگزار می شد، اما با ابتکار انجمن چشم پزشکی، بیست و نهمین کنگره سالانه در مشهد برگزار می شود، همکاران ما از نقاط مختلف کشور در این کنگره شرکت کرده اند و امیدواریم این کار در سایر شهرهای کشور نیز اجرا شود.

علی اکبر صابر مقدم خاطرنشان کرد: باوجود شرایط موجود استقبال خوبی از این کنگره شده است و مهمان های ما از کشورهای آمریکایی، اروپایی و کشورهای همسایه شرکت کرده اند و امیدواریم کنگره خوبی داشته باشیم.

وی در اشاره به هدف از برگزاری این کنگره بیان کرد: همانند سال های گذشته، بررسی موارد خاص بیماری را هم در برنامه ریزی خواهیم داشت، برای ارتقای کیفیت سمپوزیوم ها نیز با دبیران هر کارگاه در سمپوزیوم صحبت کرده ایم تا سخنرانی ها کمتر به شکل درس بوده و عمدتا به شکل طرح مشکلات و موارد بیماری ها باشد تا دوستان حاضر در جلسه نهایت استفاده را از مباحث و موارد مطرح شده ببرند.

عضو هیأت علمی چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه در این کنگره عمل های زنده را نیز داریم تا زمینه تبادل علمی فراهم شود، عنوان کرد: عمده محور ما متخصصان و فوق تخصصان چشم پزشکی هستند که به همراه دانشجویان، پرستاران و دستیاران در کنگره حضور دارند و برنامه ویژه ای برای آنان تدارک دیده ایم.

صابر مقدم افزود: خوشبختانه با وجود سختی ها از لحاظ علمی از دنیا عقب نیستم و چیزی کم نداریم به حدی که کشورهای همسایه را هم پوشش می دهیم.

وی با اشاره به اینکه ۹۰ درصد از دستگاه و تجهیزات چشم پزشکی ما وارداتی است، ابراز کرد: با وجود تمام مشکلات خوشبختانه مجهزترین تجهیزات چشم پزشکی را در کشور و مشهد داریم.

مسؤول برنامه ریزی گروه فوق تخصصی استرابیسم با بیان اینکه آب مروارید شایع ترین بیماری چشم است که در اثر کهولت سن پدید می آید، بیان کرد: در مشهد سالانه ۵ هزار عمل جراحی آب مروارید انجام می شود.

صابر مقدم ادامه داد: بیمارستان خاتم الانبیا قطب کشور در چشم پزشکی است و بیمارستان فارابی هم از نظر تعداد عمل و آموزش رزیدنت رتبه دوم را در کشور دارد.

۱۰ عمل زنده در بیمارستان بینا و توس به صورت آنلاین انجام می شود

مسؤول اجرایی کنگره چشم پزشکان مشهد نیز در جمع خبرنگاران گفت: کارگروه اجرایی مشهد از چند ماه پیش، کارهماهنگی برای برگزاری هر چه بهتر کنگره را آغاز کرده و به عنوان بازوی اجرایی انجمن چشم پزشکی ایران، توانسته درخدمت همکاران و جامعه چشم پزشکی کشور باشد.

مرتضی مرتضوی فرد متذکر شد: البته برگزاری کنگره خارج از پایتخت چالش ها و سختی های خاص خود را دارد ولی مطمئن هستیم در کنار این سختی ها فواید زیادی به همراه دارد و مشهد الگویی برای دیگر شهرهای کشورمان به منظور برگزاری کنگره ها و همایش های علمی می شود.

وی اضافه کرد: خوشبختانه استقبال چشم پزشکان کشورمان برای حضور در کنگره بیست و نهم خیلی خوب بوده است و امیدواریم این کنگره دستاوردهای علمی ارزشمندی برای همکاران و هموطنان در بر داشته باشد.

مسؤول اجرایی کنگره چشم پزشکان مشهد یادآور شد: برای پخش آنلاین عمل های زنده پوشش دیتای لازم را تعبیه دیده ایم و در این زمینه هیچ مشکلی نداریم و آخرین عمل های جراحی با جدیدترین متدهای علمی به صورت آنلاین برگزار می شود.

گفتنی است؛ این کنگره از ۲۸ آبان ماه آغاز شده است و تا جمعه یک آذره ما ادامه دارد و ۱۰ عمل زنده در بیمارستان بینا و توس انجام می شود که به صورت آنلاین پخش می شود .

انتهای پیام/70068

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha