قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۱۱۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

چگونه نام متهم بانک ملت از لیست تحریم آمریکا خارج شد؟

متهم بانک ملت در جلسه دادگاه گفت: وکلای ما با امریکا و اتحادیه اروپا صحبت کردند و با فشار های زیاد از طرف اتحادیه اروپا پنج مدیر عامل بانک از تحریم خارج شدند.

چگونه نام متهم بانک ملت از لیست تحریم آمریکا خارج شد؟

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، خبرگزاری تسنیم: علی دیواندری در جلسه امروز محاکمه خود در دادگاه مفاسد اقتصادی درباره نحوه خروجش از لیست تحریم های آمریکا، اظهار کرد: من نخستین نفری به عنوان مدیرعامل بودم که وارد لیست تحریم شدم.

وی افزود: این تحریم ها در اتحادیه اروپا نیز شامل می شد، وکلای ما با امریکا و اتحادیه اروپا صحبت کردند و با فشار های زیاد از طرف اتحادیه اروپا پنج مدیر عامل بانک از تحریم خارج شدند.

مدیرعامل سابق بانک ملت ادامه داد: تا زمان برجام من تحریم بودم و بعد از تصویب برجام از لیست خارج شده ام، علاوه بر من شخصیت های مهم دیگری نیز آزاد شدند.

دیواندری در ادامه نسبت به وجوه موجود در حساب فلاحتیان گفت: وجوه موجود در حساب فلاحتیان به دستور آقای آرام بوده و وجوه واریز شده به حساب فلاحتیان از طریق شرکت "داریس" صورت گرفته است.

این متهم افزود: شرکت "مینیون" از حساب های مختلفی استفاده می کرده و خواسته از حساب فلاحتیان از کره به امارات منتقل کند؛ بنده هیچ دخالتی نداشتم.

وی با بیان اینکه شرکت داریس یک سیستم بوده، بیان کرد: این مورد قبول نیست که من را به عنوان متهم معرفی کنند و به دادگاه بیاورند.

مدیرعامل سابق بانک ملت مدعی شد: آرام مبالغ مختلفی از وون کره را به اقای فلاحتیان تحویل داده تا برای خرید فولاد به حساب سعادتی ریخته شود.

دیواندری درباره هدف تأسیس شرکت داریس گفت: هدف ما از ایجاد شرکت داریس برای نظارت و کنترل هیئت های پوششی بوده، ما این شرکت را ایجاد و حسابرس هایی را برای کنترل استخدام کردیم، مسئولیت من در این شرکت نظارت راهبردی و کلان بوده است.

متهم بانک ملت درباره نقش سعادتی در این پرونده، اظهار کرد: دستور اتقال پول ها از سرمنشأ توسط آقای آرام صورت گرفته، من در آن زمان در شرکت مینیون نبودم، منابع اولیه که وون کره بوده از طریق فلاحتیان توسط آرام صورت گرفته و به حساب آقای سعادتی ریخته شده، وقتی اسم سعادتی مطرح شد من موافقت نکردم.

وی افزود: آقای ابوالحسنی در شرکت پارسیس و آقای آرام در شرکت داریس مطلع بودند، در جلسه مطرح کردند که می خواهیم ۴۰۰ میلیون درهم به فلاحتیان اعتبار بدهیم، هرپولی که وارد حساب می شده در قالب سپرده بوده و بانک از این پول ها در موارد مختلف استفاده می کرده است.

دیواندری ادامه داد: شرکت های تراستی ما کار های بانک را انجام می دادند و من با بیشتر از ۱۵۰ میلیون درهم بیشتر موافقت نکردم.

مدیرعامل سابق بانک ملت با طرح این سؤال که آیا من که گفتم بیشتر پرداخت نشود مجرم هستم؟، گفت: من گفتم اگر بیشتر می خواهد باید به تصویب هیئت امنا برسد، در هیئت امنا مبلغ ۱۵۰ میلیون تبدیل به ۳۴۰ میلیون درهم شده است.

این متهم در پاسخ به سؤال رئیس دادگاه نسبت به وعده پرداخت پول ها نیز گفت: اول آگوست پول ها پرداخت شده و مصوب آن سه تا چهار روز قبلش بوده است.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha