قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۱۰۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نماینده مجلس: واردات قطعات خودرو در اختیار ۶ نفر است

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: واردات قطعات خودرو در اختیار افراد محدودی و حتی در دست پنج یا ۶ نفر است که این امر فساد و انحصار ایجاد می کند.

نماینده مجلس: واردات قطعات خودرو در اختیار ۶ نفر است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، خبرگزاری تسنیم: عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: واردات قطعات خودرو در اختیار افراد محدودی و حتی در دست پنج یا ۶ نفر است که این امر فساد و انحصار ایجاد می کند.

حجت الاسلام سیدجواد حسینی کیا با اشاره به آخرین وضعیت بازار خودرو اظهار داشت: خودروسازان باید خودروی ارزان قیمت، با کیفیت و صادرات محور تولید کنند و خودروسازی ها با شرایط کنونی به جایی نمی رسد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: باید دو سال از خودروسازی ها حمایت شود و پس از این مهلت، تعرفه واردات صفر شود تا خودروسازان با همتایان جهانی خود رقابت کنند، با تحقق این برنامه در صورتی که خودروسازان نتوانند با دنیا رقابت کند، تعطیل می شوند.

وی با بیان اینکه واردات قطعات خودرو در اختیار افراد محدودی و حتی در دست پنج یا ۶ نفر است که این امر فساد و انحصار ایجاد می کند بیان کرد: علاوه بر فعالیت مافیا در صنعت خودروسازی، سوداگرانی نیز در بازار قیمت خودرو را سلیقه ای افزایش می دهند.

حسینی کیا افزود: انحصار صنعت خودروسازی را یکی دیگر از دلایل گرانی خودرو طی یک سال اخیر است، زیرا زمانی که مردم ناچارند تنها از دو خودروساز داخلی خودرو خریداری کنند فساد در این صنعت جاری می شود.

بیشتر بخوانید

چرا هیچ نوآوری در خودروسازی صورت نمی گیرد؟

چرا هیچ نوآوری در خودروسازی صورت نمی گیرد؟

تسلیم فشار ها برای افزایش نرخ ارز نمی شوم/ همتی: این خودروسازی فشل را تا کجا باید ادامه دهیم؟

وی با اشاره به اینکه خودرو در تمام کشور ها کالایی مصرفی است، اما در ایران به کالایی سرمایه ای تبدیل شده است گفت: به دلیل اینکه کالای سرمایه ای است این بازار دستخوش مافیای اقتصادی می شود و دچار التهاب می شود.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: براساس برنامه ریزی های قبلی مقرر بود تولید پراید از سال ۹۷ متوقف شود، اما به دلیل نوسانات ناشی از تحریم این امر به تعویق افتاد و امیدواریم این امر در سال ۹۹ محقق شود.

نماینده مردم سنقروکلیایی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با توقف خط تولید خودرو های ناایمنی مانند پراید و جایگزینی آن با تیبا صنعت خودروسازی پیشرفت کرده و می توان ایمنی خودرو را تضمین کرد بیان کرد: وزارت دفاع برای کاهش واردات قطعه وارد میدان شده زیرا از ۱۲۰۰ قطعه تشکیل شده خودرو ۴۷۱ قطعه آن وارداتی است.

وی در پایان از اتمام عملیات گازرسانی صددرصدی به روستا های شهرستان سنقروکلیایی تا پایان سال مالی خبر داد و اظهار کرد: امیدواریم مشکلات اقتصادی کنونی استان با مدیریت و عملکرد جهادی مسئولین برطرف شود.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha