قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۰۶۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

وزیر پیشین امور خارجه کشورمان

افکار عمومی منطقه تا مرز تنفر نسبت به فرهنگ و سیاست آمریکا پیش رفته است

وزیر پیشین امور خارجه کشورمان گفت: منطقه آبستن حوادثی است که افق های روشنی را در کنار ما قرار می دهد و ایران در این روند بیرق دار و جلو دار چنین تحولی در منطقه ماست.

افکار عمومی منطقه تا مرز تنفر نسبت به فرهنگ و سیاست آمریکا پیش رفته است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، منوچهر متکی با اشاره به تحولات منطقه و دشمنی ها و تفرقه های روز افزون به ویژه میان کشورهای مسلمان اظهار کرد: شاهد هستیم که روند تحولات در منطقه به شکلی است که می توان تصویر روشن تری را هر روز دید و صف بندی ها بیش از پیش آشکار می شوند.

وی اظهار کرد: در یک سوی این صف بندی مردم و ملت های منطقه قرار دارند که دو استراتژی "سازش" و "پذیرش سلطه قدرت "هایی که ده ها سال بر منطقه حاکم بوده است پیش رویشان است. سلطه قدرت های بزرگ در منطقه با انقلاب اسلامی و الهام بخشی آن در منطقه و شکل گیری اولین هسته های "مقاومت" در منطقه ترک خورد و الان جبهه غرب و استکبار دچار مشکل شده است به شکلی که ساده ترین مسایل را نمی توانند در منطقه حل کنند و مهم تر از آن این که این قدرت ها دیگر نمی توانند باورهای خود را به مردم منطقه بقبولانند.

وزیر امور خارجه پیشین کشورمان تاکید کرد: آمریکایی ها فشار می آوردند که کشورهای کوچک منطقه را به سمت عادی سازی با رژیم اسراییل بکشانند اما بعد از هفتاد سال که از تشکیل این رژیم در منطقه می گذرد هنوز این قرابت و نزدیکی ایجاد نشده است. اساسا حرکت سازش در منطقه موجب تعارض با ملت های کشورهایی است که از عادی سازی روابط با رژیم اسراییل حمایت می کنند.

متکی ادامه داد: در سوی دیگر صف بندی مردم منطقه با استراتژی مقاومت رو به رو هستند که منطق آن امروز بیش از هر زمان دیگر مورد پذیرش است. افکار عمومی منطقه که چهل سال پیش آمریکا را بت و الگوی خود می دانستند و فرهنگ آمریکایی مورد پذیرش بود، امروز همان افکار عمومی تا مرز تنفر نسبت به فرهنگ و سیاست آمریکا پیش رفته است.

وی گفت: معتقدم سرنوشت تعارض میان این دو نگاه و استراتژی هر جا خود را عریان نشان داده است موجب پیروزی جبهه مقاومت و حق شده است. مصداق آن را می توان در بحث داعش دید؛ با همه امکانات، حمایت مالی و طراحی که برای آن از سوی دست های قدرتمند پنهان و آشکار شد هر چند خساراتی به جهان اسلام وارد کرد اما امروز دیگر اثری از داعش نیست.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha