قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۰۴۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

احمدی: ضرورت اختصاص بودجه بیشتر به محققان و شرکت های دانش بنیان

رئیس دانشگاه تربیت مدرس گفت: برای پیشرفت علم و فناوری و رسیدن به منویات مقام معظم رهبری در راستای حمایت مالی از پژوهش مراکز علمی باید یارانه دهک های قشرهای پردرآمد جامعه به محققان و شرکت هایی که خدمات آنها تأئید می شوند اختصاص داده شود.

احمدی: ضرورت اختصاص بودجه بیشتر به محققان و شرکت های دانش بنیان

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محمد تقی احمدی رئیس دانشگاه تربیت مدرس در گفت وگو با با اشاره به نقش محوری پژوهش دانشگاهی گفت: در حال حاضر برای تقویت حوزه پژوهش و تحقیقات دانشگاه ها و سایر مراکز علمی و پژوهشگاه ها باید زیر ساخت ها مانند آزمایشگاه ها و پژوهشکده ها از نظر پژوهشی بازسازی شوند.

* باید کمبودهای سخت افزاری پیشرفته را جایگزین دستگاه های قدیمی شود

وی افزود: برای حفظ رتبه علمی کشور و پیشرفت علم و فناوری باید کمبودهای سخت افزاری پیشرفته را جایگزین دستگاه های قدیمی شود که در غیر این صورت ممکن است جایگاه علمی ایران از دست برود.

* پژوهش باید برای محققان تسهیل شود

احمدی تصریح کرد: تمام تهدید و تحریم هایی که علیه کشور می شود را مردم می توانند با مقوله های امید ، مثبت اندیشی، تلاش و مقاومت پشت سر گذاشته و قابل حل است از طرفی مقوله پژوهش باید برای محققان از نظر اداری، اجرایی و قانونی تسهیل شود به طوری که مباحثی مانند بیمه، مالیات و روش اجرایی کردن اختراعات و نوآوری دچار بروکراسی نشود.

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha