قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۰۳۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تردد در جاده های تکاب با زنجیرچرخ امکان پذیر است

استان ها آذربایجان غربیمهاباد رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای تکاب گفت: به علت بارش برف و لغزندگی جاده ها، تردد در محورهای مواصلاتی این شهرستان تنها با زنجیرچرخ امکان پذیر است.

تردد در جاده های تکاب با زنجیرچرخ امکان پذیر است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، امیر یدبیضا مقدم دوشنبه شب با بیان اینکه با وجود بارش برف، جاده های منتهی به تکاب باز است و تردد در آنها جریان دارد، افزود: شهروندان و رانندگان از ترددهای غیرضروری و شبانه در محورهای مواصلاتی این شهرستان خودداری کرده و از زنجیر چرخ و دیگر تجهیزات زمستانی استفاده کنند.

وی بیان کرد: هم اینک ۶ اکیپ راهداری در محورهای تکاب - شاهین دژ، تکاب- بیجار، تکاب- دوراهی ایرانخواه و تکاب - دندی مشغول برف روبی و بازگشایی این جاده ها هستند و با تلاش راهداران این شهرستان هیچ یک از محورهای مواصلاتی تکاب براثر بارش برف بسته نشده است.

وی اضافه کرد: از عصر امروز نیز راهداران اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای این شهرستان همه محورهای مواصلاتی و جاده های بین شهری را به طور مستمر و مداوم در چند نوبت نمک پاشی کرده اند.

وی افزود: مسافران برای عزیمت به شهرهای همجوار از طریق محورهای مواصلاتی تکاب، پتو، لباس گرم، تغذیه و آب به همراه داشته و رانندگان خودروها و وسایل نقلیه عمومی نیز بنزین کافی به همراه داشته باشند.

«یدبیضا مقدم» ادامه داد: رانندگان همچنین نسبت به سالم و مجهز بودن خودروهای خود برای تردد ایمن در جاده های این شهرستان اطمینان حاصل کنند.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای تکاب با بیان اینکه با توجه به تداوم بارش برف تا بعدازظهر فردا در منطقه، لازم است شهروندان از مسافرت های غیرضروری و تردد در جاده های تکاب خودداری کرده و عزیمت خود به شهرهای همجوار را با تاخیر انجام دهند افزود: رانندگان پیش از تردد در محورهای مواصلاتی تکابی از طریق راهداران و پلیس راه از وضعیت جاده ها به ویژه گردنه «مایین بلاغ» در محور تکاب - شاهین دژ و گردنه حیدرآباد دوراهی ایرانخواه در محور تکاب - دیواندره مطلع شوند.

وی اظهار داشت: باتوجه به بارش برف و احتمال کولاک و یخبندان تا ساعت های آینده، تردد در محورهای روستایی تکاب به ویژه روستاهای سخت گذر به سختی امکان پذیر خواهد بود از این رو رانندگان باید هشدارها را جدی گرفته و شبانه در جاده های روستایی تردد نکنند.

بارش نخستین برف پاییزی امسال از عصر دوشنبه تکاب را فراگرفته و این شهرستان را سفیدپوش و تردد در جاده ها را با کندی مواجه کرده است.

تکاب با ۸۱ هزار نفر جمعیت در منطقه ای کوهستانی و سردسیر و با جاده های برف گیر و سخت گذر در جنوب آذربایجان غربی واقع شده و زمستان هایی پربارش، طولانی و طاقت فرسا دارد.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha