قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۰۳۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تردد خودروها در آزادراه زنجان - قزوین با زنجیرچرخ امکان پذیر است

استان ها زنجانزنجان جانشین رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: به علت بارش برف سنگین و یخبندان تردد خودروها در آزاد راه زنجان - قزوین و تمامی گردنه های این استان با…

تردد خودروها در آزادراه زنجان - قزوین با زنجیرچرخ امکان پذیر است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، سرهنگ محمدعلی عظیمی، شامگاه دوشنبه ، افزود: در زمان حاضر عبور و مرور خودروها از گردنه های زنجان - طارم، زنجان - تهم - چورزق، زنجان دندی، زنجان - پاپایی و قره آقاج در مسیر ابهر به قیدار و گردنه ماهنشان به پری با زنجیرچرخ مسیر است.

وی با بیان اینکه بارش برف در جاده های استان سنگین است، اظهار داشت: نمک پاشی و تیغ زنی سطح جاده ها در دست انجام است.

عظیمی تصریح کرد: در روزهای برفی و بارانی، لازم است رانندگان با سرعت مطمئنه و احتیاط و دقت بیشتری رانندگی کنند و در صورت امکان از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند.

عظیمی افزود: رانندگانی که قصد سفر به مناطق سردسیر و کوهستانی این استان را دارند بهتر است تجهیزات ایمنی زمستانی ازجمله زنجیرچرخ به همراه داشته باشند تا با مشکل مواجه نشوند.

۶ ماه نخست امسال بر اثر وقوع ۲ هزار و ۳۶۷ فقره حادثه رانندگی در سطح جاده های ارتباطی این استان ۱۳۳ نفر کشته شدند که در نیمه نخست سال ۹۷ که به تعداد ۱۴۹ نفر بود ۹ درصد کاهش نشان می دهد.

استان زنجان پنج هزار و ۸۴۰ کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این میزان، ۲۰۰ کیلومتر آزاد راه، ۱۱۳ کیلومتر بزرگراه، ۳۴۲ کیلومتر راه اصلی و ۹۷۴ کیلومتر راه فرعی است.

۲۸ اکیپ راهداری در ۲۸ گردنه کوهستانی و صعب العبور این استان به طور شبانه روز برای مسافران و رانندگان عبوری از مسیرهای ارتباطی استان خدمات ارایه می دهند.

کسانی که قصد سفر دارند برای اطلاع از وضعیت جاده های این استان و کشور با سامانه ۱۴۱ و نرم افزار موبایلی ۱۴۱ ارتباط برقرار کنند تا بتوانند سفر خود را مدیریت و برنامه ریزی کنند.
هموطنان می توانند برای اطلاع از وضعیت راه های این استان با سامانه ۱۸۱۶ در تماس باشند.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha