قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۰۳۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ورود موج جدید برف و سرما از چهارشنبه

مدیرکل هواشناسی استان گیلان از ورود سامانه جدید بارشی از عصر روز چهارشنبه به گیلان خبر داد.

ورود موج جدید برف و سرما از چهارشنبه

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محمد دادرس دقایقی پیش در رشت با اشاره به وضعیت آب وهوای گیلان در ساعات آینده اظهار کرد: نقشه های هواشناسی نشان دهنده افزایش تدریجی دمای هوا از عصر روز سه شنبه در منطقه است.

وی با اشاره به اینکه طبق پیش بینی های صورت گرفته، سامانه بارشی که از هفته گذشته وارد گیلان شده، به تدریج از ظهر فردا گیلان را ترک می کند، افزود: ناپایداری ها تا عصر فردا با شدت و ضعف در مناطق مختلف استان، به خصوص در نقاط شرقی ادامه دارد اما از عصر روز چهارشنبه سامانه جدید بارشی وارد استان می شود.

مدیرکل هواشناسی استان گیلان با بیان اینکه بارندگی در بعضی از مناطق استان شدت بیشتری داشت، تصریح کرد: با توجه به گزارش های دریافتی از ایستگاه های هواشناسی استان، ماسال با ۱۲۴ میلی متر، پونل با ۱۱۷ میلی متر، شفت با ۱۱۵ میلی متر، صومعه سرا با ۹۸ میلی متر و فومن با ۹۴ میلی متر دارای بیشترین میزان بارندگی در استان بودند.

دادرس با اشاره به میزان بارش برف در مناطق مختلف استان افزود: ️با توجه به گزارش های دریافتی از ایستگاه های هواشناسی، مقادیر برف گزارش شده در دیلمان، محور اسالم به خلخال، آبینام دیلمان و شوییل با ۳۰ سانتی متر و محور پونل به خلخال و کلیشم با ۲۰ سانتی متر و بره سر رودبار ۱۹ سانتی متر دارای بیشترین بارش برف در استان بودند.

دادرس با اشاره به اینکه دریا روز سه شنبه مواج بوده و برای فعالیت های مرتبط مناسب نیست، گفت: با توجه به ماهیت بارش های شدید در بازه زمانی کوتاه مدت، احتمال سیلابی شدن مسیل ها و رانش و لغزش زمین در بعضی از مناطق استان هنوز وجود دارد.

سرپرست اداره کل هواشناسی استان گیلان با تأکید بر اینکه از استقرار افراد و تجهیزات در حاشیه و حریم رودخانه ها پرهیز شود، افزود: از ظهر روز چهارشنبه دمای هوا در اکثر نقاط استان افزایش پیدا خواهد کرد اما سامانه جدید بارشی از عصر چهارشنبه وارد گیلان می شود.

انتهای پیام/84008

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha