قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۰۲۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

حضور بیش از 2 هزار جوان در کلاس های آموزش های ازداوج

معاون اداره کل ورزش و جوانان استان قزوین گفت: بیش از 2 هزار جوان دختر و پسر زیرنظر آموزش های ازداوج قرار گرفتند و پیش بینی می شود این امر تا پایان سال ادامه داشته باشد.

حضور بیش از 2 هزار جوان در کلاس های آموزش های ازداوج

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، ان قاسمی معاون اداره کل ورزش و جوانان استان قزوین ظهر امروز در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان استان که در استانداری قزوین برگزار شد، با اشاره به فعالیت های صورت گرفته در حوزۀ جوانان اظهار کرد: 33 درصد از جمعیت فعال در سمن ها و یا سازمان های مردم نهاد به حوزۀ زنان اختصاص دارد.

وی افزود: چشم اندازی برای سال 1400 سال برای استان قزوین تعریف شده است و یکی از سیاست های استان این است که بتوانیم به ازای هر پنج هزار نفر یک سازمان مردم نهاد تشکیل دهیم لذا توجه جدی به این موضوع داریم و این امر باید در دستور کار قرار بگیرد.

معاون اداره کل ورزش و جوانان استان قزوین یادآور شد: در حوزۀ جوانان اقدامات مختلفی از جمله آموزش های قبل ازدواج صورت گرفته است و در راستای این طرح، بیش از 2 هزار جوان دختر و پسر زیرنظر آموزش های ازداوج قرار گرفتند و پیش بینی می شود این امر تا پایان سال ادامه داشته باشد.

وی اضافه کرد: از سایر اقدامات سازمان های مردم نهاد می توان به ایجاد اوقات فراغت برای نسل جوان و بسترسازی در راستای کارآفرینی و توانمندی اقتصادی، بررسی آسیب های اجتماعی و تسهیل در امور ازدواج جوانان اشاره کرد.

قاسمی با  اشاره به برنامه های پیش بینی شده سال جاری اشاره و تصریح کرد: برگزاری همایش ملی با موضوع کارآفرینی اجتماعی تا پایان آذرماه سال جاری از جملۀ این برنامه ها است و توصیه می شود که در این خصوص دستگاه های اجرایی هماهنگی لازم را داشته باشند.

مریم بیدخام، مدیرکل امور اجتماعی استانداری قزوین نیز در این جلسه بیان کرد: در آخرین شورای توسعه و حمایت، مصوبۀ مناسبی که توانستیم بگیریم این بود که شبکه سازی یکی از ان. جی. یو ها را انجام دهیم؛ سازمان هایی که در شبکه های مختلفی با یک هدف مشخصی فعالیت می کنند می توانند با هم ارتباط برقرار کنند تا دستگاه های تخصصی ظرفیت ها آن را شناخته و از ظرفیت های آنها به بهترین شکل استفاده شود.

وی افزود: همچنین مصوباتی در حوزۀ هنر، محیط زیست، میراث فرهنگی و خانواده انجام شده است و مدیران دستگاه های تحصصی از این حوزه ها میزبانی می کنند و ما نیز این سمن ها را به دستگاه ها معرفی می کنیم تا جلساتی در این خصوص برگزار کنند و از ظرفیت آنها استفاده شود.

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha