قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۰۱۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

سازمان ملل: تسلیح طرف های درگیر در لیبی باید متوقف شود

نماینده سازمان ملل در امور لیبی خواستار توقف تجهیز طرف های درگیر در این کشور به سلاح شد و گفت که خطر همچنان طرابلس را به دلیل دخالت مستقیم برخی کشورها و نهادهای نظامی تهدید می کند.

سازمان ملل: تسلیح طرف های درگیر در لیبی باید متوقف شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، «غسان سلامه» نماینده سازمان ملل در امور لیبی روز دوشنبه در یک نشست خبری از کشته و زخمی شدن ده ها نفر در بمباران کارخانه ای در منطقه «وادی الربیع» در جنوب طرابلس خبر داد و آن را نوعی «جنایت جنگی» خواند.

به نوشته پایگاه خبری شبکه «الجزیره»، نماینده سازمان ملل در امور لیبی گفت که طرابلس به دلیل دخالت مستقیم برخی کشورها و نهادهای نظامی در معرض خطر قرار دارد.

غسان سلامه خواستار توقف تجهیز طرف های درگیر در لیبی به سلاح شد و افزود: «با طرف های بین المللی مختلف برای حل بحران لیبی همکاری می کنیم».

نماینده سازمان ملل در امور لیبی با تاکید بر ادامه حمایت های این نهاد بین المللی از حل سیاسی بحران لیبی، اعلام کرد که در درگیری های طرابلس تاکنون ۲۰۰ نفر کشته و ۱۸ هزار نفر مجبور به ترک منازل خود شده اند.

وی در پایان نشست خبری خود از جامعه جهانی خواست تا برای پایان درگیری های لیبی و بازگشت طرفین درگیر به پای میز مذاکره اقدام کند.

لیبی از سال ۲۰۱۱، پس از حمله ائتلاف غرب و فروپاشی رژیم «معمر قذافی» دیکتاتور سابق این کشور، درگیر آشوب و ناآرامی است و در حال حاضر دو کانون قدرت در این کشور تشکیل شده است: شهر طبرق واقع در شرق لیبی که تحت کنترل حفتر و نیروهایش است و طرابلس پایتخت رسمی لیبی که تحت کنترل دولت وفاق ملی به ریاست السراج است.

نهادهای بین المللی دولت السراج را به رسمیت شناخته اند، اما روسیه، مصر، عربستان سعودی و امارات از حفتر حمایت کرده اند.

انتهای پیام/ق

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha