قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۰۱۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آژانس عبور ذخایر آب سنگین ایران از ۱۳۰ تن را تایید کرد

آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارشی تایید کرد که ذخایر آب سنگین ایران از ۱۳۰ تن بیشتر شده است.

آژانس عبور ذخایر آب سنگین ایران از ۱۳۰ تن را تایید کرد

: به نقل از رویترز، دیده بان هسته ای سازمان ملل روز دوشنبه(۲۷ آبان) در گزارشی اظهار کرد که میزان دخایر آب سنگین ایران از سقف ۱۳۰ تن بالاتر رفته است.

آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارشی نوشت: در ۱۶ نوامبر ۲۰۱۹، ایران به اطلاع آژانس بین المللی انرژی اتمی رساند که میزان ذخایر آب سنگینش از مرز ۱۳۰ تن عبور کرده است. آژانس در ۱۷ نوامبر ۲۰۱۹ تایید کرد که نیروگاه تولید آب سنگین ایران در حال فعالیت بوده و میزان آب سنگین ایران به ۱۳۱.۵ تن رسیده است.

پس از خروج یک جانبه و نامشروع آمریکا از توافق هسته ای و عدم پایبندی کشورهای اروپایی به تعهدات برجامی شان، جمهوری اسلامی ایران پس از یک سال پایبندی یک طرفه به این توافق، اعلام کرد که در صورتی که منافع ایران از توافق هسته ای تامین نشود، گام هایی را برای کاهش تعهدات برجامی خود اتخاذ خواهد کرد.

در همین راستا، حسن روحانی رئیس جمهوری کشورمان ۱۴ آبان با اعلام آغاز گام چهارم کاهش تعهدات برجامی ایران و با اشاره به اقدامات ایران برای کاهش تعهدات برجامی خود، اظهار کرد: من امروز به ۱+۴ اعلام می کنم که فعالیت ما با نظارت آژانس انرژی اتمی خواهد بود. گام چهارم نیز مانند سه گام دیگر قابل بازگشت است و اگر آن ها به تعهدات خود در اول ژانویه ۲۰۱۷ بازگردند ما هم به این تاریخ برمی گردیم.

روحانی با بیان اینکه ما در عین حال به تمام مذاکرات پشت پرده متعهد هستیم، خاطر نشان کرد: ما مذاکرات را ادامه می دهیم. البته چون در هفته های اخیر به توافق نرسیدیم گام چهارم را برمی داریم اما در دو ماه آینده به مذاکرات ادامه می دهیم و اگر همه تحریم ها برداشته شد و ما توانستیم نفت را بفروشیم و از سود بانک های خود استفاده کنیم ما هم به شرایط گذشته بازمی گردیم. من معتقدم ما راه درستی انتخاب کردیم و دنیا باید بداند که ملت ایران هم مقاوم است و هم اهل مذاکره.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha