قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۰۰۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مطرح شد:

راه موفقیت کشور اعتماد به جوانان است

علم و فناوری علومتهران عضو هیات امنای بنیاد حامیان دانشگاه تهران گفت: اگر از جوانان نوآور و خلاق حمایت نکنیم نمی توانیم با کشورهایی که به سرعت در حال پیشرفت در حوزه تکنولوژی هستند…

راه موفقیت کشور اعتماد به جوانان است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، ابراهیم جمیلی روز دوشنبه با اشاره به «جشنواره اندیشمندان و دانشندان جوان» اظهار داشت: از زمان اعلام فراخوان این جشنواره تا کنون ۵۰۰ ایده از دانشجویان علوم پایه دریافت شده و ۶ ایده موفق به کسب اعتبار پژوهشی شد.

وی ادامه داد: بنیاد حامیان دانشگاه تهران اولین بخش خصوصی بود که در رابطه با کارآفرینی نوین و استفاده و تشویق ایده دانشجویان، برگزاری جشنواره اندیشمندان و داشمندان جوان را آغاز کرد.

جمیلی با بیان اینکه دور اول و دوم این جشنواره با موفقیت سپری شد، تصریح کرد: دوره سوم جشنواره ۷ آذر ماه امسال در دانشگاه تهران برگزار و نتایج آن اعلام می شود.

عضو هیات امنای بنیاد حامیان دانشگاه تهران عنوان کرد: در حوزه علوم پایه ما جشنواره ای تخصصی نداشتیم و این خلاء احساس می شد. زیرا اکثر جشنواره هایی که در ایران برگزار می شدند، در حوزه علوم انسانی و مهندسی بود.

جمیلی با بیان اینکه استقبال جوانان از این جشنواره بی نظیر است، اظهار داشت: در دور سوم به جای حمایت از ایده های فردی حمایت از ایده های تیمی آغاز شد.

وی با اشاره به این سیستم حمایتی عنوان کرد: حمایت از ایده های تیمی باعث می شود شکل گیری استارتاپ ها و کارآفرینی نوین سرعت بیشتری بگیرد و همکاری با دانشگاه و پارک دانشگاه تهران باعث شده امسال معاونت علمی ریاست جمهوری نیز امیدوارانه از جشنواره و تیم ها حمایت کند.

جمیلی تصریح کرد: زمان ارسال ایده ها به دوره سوم «جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان» به  پایان رسیده و مرحله اول داوری علمی پایان یافت و داوری کسب و کار آغاز شده است و در حال حاضر امکان ارائه ایده جدید وجود ندارد.

عضو هیات امنای بنیاد حامیان دانشگاه تهران با اشاره به عوامل پیشرفت استارتاپ در کشور، گفت: اگر بتوانیم در یک محیط علمی و کارشناسی شده از گروه های استارتاپی و هسته های نوآور حمایت کنیم باعث تقویت حوزه دانش بنیان می شود. همچنین وظیفه تمامی متولیان این حوزه است که از ایده های جوانان حمایت لازم را داشته باشند.

وی در ادامه عنوان کرد: ما باید به جوانان اعتماد بیشتری داشته باشیم و فضا را برای کار آن ها باز و فرصت سازی کنیم. در این صورت موفقیت حاصل می شود و مسئله اشتغال که در کشور ما با جمعیت جوان دغدغه به شمار می رود، رفع می شود.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha