قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۳۹۸۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ترامپ و ماکرون درباره ایران گفت وگو کردند

دستیار رئیس جمهور آمریکا از گفت وگوی رؤسای جمهور این کشور و فرانسه درباره ایران و اقداماتی که قرار است در قبال این کشور برداشته شود، خبر داد.

ترامپ و ماکرون درباره ایران گفت وگو کردند
«جود دیر» دستیار ویژه «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا و معاون سخنگوی کاخ سفید امروز (دوشنبه) در پیام توییتری خود در خصوص گفت وگوی ترامپ و «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه درباره ایران خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، وی در این خصوص نوشت: «امروز (دوشنبه)، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا با امانوئل ماکرون رئیس جمهور  فرانسه گفت وگو کرد. دو رهبر در خصوص گام های بعدی در خصوص ایران و سوریه و همچنین نشست آتی رهبران ناتو در لندن گفت وگو کردند».

این گفت وگو در حالی صورت گرفته است که «مورگان اورتاگوس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه شامگاه جمعه هفته گذشته خود (24 آبان ماه) درباره میزبانی «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا از همتای فرانسوی خود در واشنگتن و گفت وگو در خصوص ایران خبر داده بود.

وزیر خارجه آمریکا اخیراً نیز در یک سخنرانی مدعی شده بود که «ایران بزرگترین کشور حامی تروریسم در منطقه بوده و عامل اصلی بی ثباتی در آنجا است».

بعد از خروج یکجانبه آمریکا از برجام علیرغم پایبندی کامل ایران به مفاد این توافق هسته ای، ایران همچنان به تعهداتش پایبند بود و بعد از بدعهدی کشورهای اروپایی در عمل به تعهداتش ذیل این توافق، ایران گام هایی را درجهت کاهش تعهداتش برداشت.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در واکنش به گام چهارم برجامی ایران در کاهش تعهداتش ذیل برجام تصریح کرد: «واشنگتن به سیاست فشار حداکثری علیه ایران ادامه خواهد داد تا این کشور از رفتارهای بی ثبات کننده خود از جمله گام های حساس مربوط به برنامه هسته ایش را متوقف کند.»

واشنگتن به امید متقاعد کردن ایران به بازگشت به میز مذاکرات و موافقت با توافق مورد پسند آمریکا، فشارهای حداکثری علیه ایران را تشدید کرده است اما این سیاست نه تنها نتیجه بخش نبوده بلکه نتیجه عکس داشته است و ایران هشدار داده که تحت فشارهای حداکثری به هیچ عنوان وارد مذاکره نخواهد شد.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha