قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۳۹۵۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

اسرائیل ۱۴۰ منزل فلسطینیان را در قدس تخریب کرد

مرکز اسرائیلی اطلاعات حقوق بشری در سرزمین های اشغالی در گزارشی اعلام کرد که اسرائیل از ابتدای سال جاری میلادی تا پایان ماه سپتامبر (شهریور/مهر) ۱۴۰ منزل مسکونی فلسطینی ها را در قدس شرقی تخریب کرده است.

اسرائیل ۱۴۰ منزل فلسطینیان را در قدس تخریب کرد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به نوشته روسیا الیوم، در گزارش مرکز اسرائیلی اطلاعات حقوق بشری در سرزمین های اشغالی (بتسلیم) آمده است که صهیونیست ها بین سال های ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۸ سالانه حدود ۵۴ منزل فلسطینی را در قدس شرقی تخریب کردند که این آمار در سال ۲۰۱۹ حدود سه برابر شده است.

بر اساس این گزارش، صهیونیست ها از سال ۲۰۰۴ میلادی تاکنون ۹۶۴ منزل متعلق به فلسطینی ها را در قدس شرقی تخریب کردند که این مسأله منجر به اخراج و آوارگی سه هزار و ۱۱۸ نفر شده است.

این مرکز حقوق بشری در پایان افزوده است: هدف از سیاست های اسرائیل، سخت کردن زندگی برای جمعیت فلسطینی در قدس شرقی و اجبار آنها برای ترک این شهر و تغییر جغرافیای انسانی آن به نفع خودشان است.

رژیم صهیونیستی از سال ۱۹۶۷ قسمت هایی از کرانه باختری از جمله قدس را اشغال کرد. این رژیم مدعی است این ساختمان ها به صورت غیرقانونی نزدیک به موانع نظامی ساخته شده است.

ساکنان این منطقه جایی را برای ساخت خانه ندارند و فشار رژیم صهیونیستی اجازه ساخت خانه در اراضی مادری فلسطینی ها را از آنها گرفته است.

برخی تحلیلگران معتقدند رژیم صهیونیستی با تخریب مجدد منازل فلسطینی ها در قدس اشغالی، به دنبال ایجاد موج جدید یهودی سازی در سرزمین های اشغالی و گسترش شهرک سازی در این مناطق است.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha