قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۳۹۵۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پیشنهاد تخصیص سهمیه گاز رایگان به خودروهای عمومی

رییس هیات مدیره انجمن صنفی جایگاه داران سی ان جی گفته پیشنهاد ما به دولت این است که پس از اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین، به جای این که پول نقد حاصل از این طرح را به مردم بدهد، سوخت گاز را به صورت رایگان در اختیار خودروهای حمل ونقل عمومی و به ویژه تاکسی ها قرار دهد.

پیشنهاد تخصیص سهمیه گاز رایگان به خودروهای عمومی

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، اردشیر دا، با اشاره به وضعیت جایگاه های سی ان جی پس از اصلاح قیمت بنزین در کشور اظهار کرد: وضعیت جایگاه ها نسبت به گذشته بهبود یافته است، چراکه تمایل افراد برای استفاده از سی ان جی افزایش پیدا کرده و امیدواریم که با اصلاح قیمت بنزین، این استقبال بیش تر نیز شود.

وی با تاکید بر این مساله که ۴.۵ میلیون خودرو گازسوز در کشور وجود دارد که ۹۰ درصد آن ها خودروهای حمل ونقل عمومی هستند، اظهار کرد: پیشنهاد ما به دولت این است که پس از اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین، به جای این که پول نقد حاصل از این طرح را به مردم بدهد، سوخت گاز را به صورت رایگان در اختیار خودروهای حمل ونقل عمومی، به ویژه تاکسی ها قرار دهد که از این طریق هم شرایط حمل و نقل عمومی بهبود پیدا کند، هم از لحاظ استفاده از بهبود کیفیت سوخت مصرفی و بهبود وضعیت آلودگی هوا توفیقاتی حاصل شود.

رییس هیات مدیره انجمن صنفی جایگاه داران سی ان جی همچنین خاطرنشان کرد کرد که تا قبل از این، مصرف گاز سی ان جی در کشور روزانه معادل ۱۹ تا ۲۰ میلیون مترمکعب بود. این درحالی است که ظرفیت توزیع این سوخت روزانه بین ۳۸ تا ۴۰ میلیون مترمکعب است. در حقیقت جایگاه ها با ۵۰ تا ۶۰ درصد ظرفیت خود مشغول به کارند. به همین دلیل پیشنهاد ما این است که در این فرصت برای گاز بسته حمایتی در نظر گرفته شود و دولت به این بخش توجه کند.

وی درباره جزییات پیشنهاد خود برای ارائه بسته حمایتی در بخش گاز، گفت: به جای این که پول نقد را به در اختیار رانندگان بخش حمل و نقل عمومی قرار دهند، به آن ها سهمیه رایگان استفاده از سوخت گاز اختصاص دهند. به طور مثال یک راننده تاکسی که روزانه ۳۰ لیتر بنزین مصرف می کند، ماهانه ۹۰۰ لیتر بنزین می سوزاند که با احتساب قیمت ۱۵۰۰ تومانی برای هر لیتر بنزین، ماهانه یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان هزینه می کند که می توانند معادل مصرف ماهانه بنزین، گاز رایگان در اختیار رانندگان حمل و نقل عمومی قرار دهند.

دادرس همچنین اضافه کرد: از زمان اعلام تصمیم اصلاح قیمت بنزین تاکنون، شرایط در تمام جایگاه های CNG آرام است و به هیچ کدام از جایگاه های سی ان جی آسیبی وارد نشده است.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha