قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۳۹۰۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مدیرعامل آب منطقه ای بوشهر:

خطر وقوع سیلاب در استان بوشهر/ مردم به مسیل ها نزدیک نشوند

بوشهر - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان بوشهر با اشاره به خطر وقوع سیلاب و طغیان رودخانه ها در استان بوشهر گفت: مردم هنگام بارندگی به رودخانه ها و مسیل ها نزدیک نشوند.

خطر وقوع سیلاب در استان بوشهر/ مردم به مسیل ها نزدیک نشوند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، علی محمدی اظهار داشت: از امروز بارندگی در استان بوشهر آغاز شده است و تا روز چهارشنبه هفته جاری نیز ادامه خواهد داشت.

وی به فعال بودن این سامانه بارشی در استان بوشهر تا چهار روز آینده اشاره کرد و ادامه داد: میزان بارش در استان بوشهر طی چهار روز ۴۰ تا ۶۰ میلیمتر پیش بینی شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان بوشهر با اشاره به اینکه احتمال طغیان و سیلابی شدن رودخانه های دره گپ، چهارروستایی، شاپور، دالکی، مند و باهوش وجود دارد افزود: میزان بارش در نقاط مختلف استان به صورت مستمر اندازه گیری می شود.

پایش و کنترل خطوط انتقال

وی با اشاره به تامین بخش عمده ای از آب آشامیدنی استان بوشهر از استان های همجوار، خاطرنشان کرد: پایش و کنترل خطوط انتقال آب آشامیدنی و تامین آب پایدار در زمان های اضطراری در دستور کار است.

محمدی تصریح کرد: شرکت های آب و فاضلاب و آبرسانی خلیج فارس پایش و کنترل خطوط انتقال آب آشامیدنی و تامین آب پایدار در زمان های اضطراری را مورد توجه قرار می دهند.

وی اضافه کرد: مانور دریچه سدها به ویژه سد رئیسعلی دلواری و تامین برق اضطراری این سازه ها توسط دفتر تاسیسات آبی این شرکت به منظور مدیریت در آبگیری و کنترل سیلاب در دستور کار است.

لزوم پرهیز از عکاسی در زمان سیل

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان بوشهر از پایش و رصد میدانی رودخانه ها، مسیل ها، گلوگاه های آبگذری و طرح های تغذیه مصنوعی توسط گروه های گشت و بازرسی آب منطقه ای خبر داد.

وی خواستار پرهیز از نزدیک شدن به حریم رودخانه های استان بوشهر شد و تصریح کرد: ساکنان حاشیه رودخانه ها و مسیل ها از توقف، سکونت و استقرار در حاشیه، بستر و حریم رودخانه های استان بوشهر خودداری کنند.

محمدی بر لزوم پرهیز از ورود به تاسیسات آبی برای عکاسی شد و افزود: از نزدیک شدن به حریم  رودخانه ها در زمان سیلابی شدن آنها باید پرهیز شود.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha