قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۳۸۸۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

سروری: دولت در اطلاع رسانی طرح افزایش قیمت بنزین کوتاهی کرد

عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان گفت: دولت در اطلاع رسانی طرح افزایش قیمت بنزین کوتاهی و با بی برنامگی شاید حتی بی صداقتی کرد.

سروری: دولت در اطلاع رسانی طرح افزایش قیمت بنزین کوتاهی کرد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، پرویز سروری عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان در مورد سکوت رئیس جمهور در قبال اجرای طرح سهمیه بندی بنزین، گفت: موضوعی که به یک التهاب اجتماعی در کشور تبدیل شده است به نظر من از ناکارآمدی دولت در اجرایی این طرح از نظر زمانی و روند انجام است.

وی ادامه داد: دولت به غایت در اطلاع رسانی کوتاهی کرد و با بی برنامگی و شاید با یک مقدار حالت بدبینانه تر با بی صداقتی برخورد کرد.

این نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی با اشاره به عدم در جریان گذاشتن مردم در اجرای طرح سهمیه بندی بنزین اظهار داشت: اینکه دولت، مردم را در جریان این طرح قرار نداد و اقدامات زمینه ساز را صورت نداد و با مجموعه هایی که با این موضوع درگیر مانند اصناف، سیستم حمل و نقل، رانندگان تاکسی ها و وسایل عمومی و همینطور سرویس های مدارس و افرادی که به علت وضعیت اشتغال مخارج خانواده خود را از طریق مسافر کشی انجام می دهند و تاکسی های اینترنتی جلسه نگذاشت نشان می دهد دولت با یک رفتار اعتمادزدا وارد این عرصه شد.

عضو سابق شورای شهر تهران گفت: وزیر نفت و سخنگوی دولت چند روز قبل اعلام کردند که سهمیه بندی بنزین و افزایش قیمت آن شایعه است؛ همینطور خود رئیس جمهور قبلاً اعلام کرده که با دو نرخی کردن بنزین مخالف است چون این کار را فساد و رانت می دانیم اما امروز می بینیم که این اتفاق می افتد توسط دولت می افتد.

وی ادامه داد: دولت قبلاً کارت های سوخت را از رده خارج کرده بود و با این کار، همه هزینه کشور برای مبارزه با قاچاق و نظارت هوشمندانه ای که برای مصرف بنزین شده بود را از دست داد اما دوباره امروز می آید هزینه های سنگین انجام می دهد تا این نظام هوشمند را برقرار کند این کار واقعا با اعتماد مردم بازی می کند و اعتماد مردم که مهمترین سرمایه نظام است را به شدت مخدوش می کند.

سروری خاطر نشان کرد: به نظر من اقدامات دولت به شدت مردم را مکدر کرده است و به اعتماد مردم ضربه زده است. این روش غلطی که دولت صورت داده منجر به اعتراضات شده است.

عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان تصریح کرد: دولت به جای اینکه بیاید ارتباط برقرار کند و توضیح دهد و با حمایت های عملی جبرانی آلام مردم دهد اما شاهد هستیم رئیس جمهور چند روز از این موضوع گذشته است و هیچ حضوری در رسانه ها و بین مردم نداشته است و به شکلی در توجیه اقداماتی که داشته است کوتاهی می کند.

وی با تاکید بر اینکه روش غلط دولت در افزایش قیمت بنزین قابل گذشت نیست، گفت: جامعه و مردم ما توقع دارند دولتشان با آنها صادقانه رفتار کند. مردم از رفتار فریبکارانه به شدت بیزار هستند و احساس می کنم برخلاف شعارهایی که دولت داده اما مردم را محرم خود نمی داند. به نوعی در اجرای این طرح با افکار عمومی بازی شده است. مردم این احساس بد را دارند که دولت صادقانه با آنها رفتار نکرده است و معتقدند فریبکارانه در این رابطه عملکرده است.

سروری در مورد اینکه دولت بالاخره باید چگونه به مردم برای اجرای این طرح کمک کند، اظهار داشت: دولت سریعاً باید این رفتارهای غلط را کنار بگذارد و با مردم صحبت کند و خطاها و اشتباهات خودش را بپذیرد؛ از مردم عذرخواهی کند و مردم را به آرامش دعوت کند و اقدامات عملی برای جبران مافات و جبران زیان و ضرر هایی که به اقشار آسیب پذیر جامعه از اجرای این قانون وارد می شود انجام دهد.

عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان تصریح کرد: بالاخره چیزی که مشخص است اقشار کم درآمد هستند که بار سنگین این طرح را مجبوراً به دوش بکشند و در قبال آن رفتارهای جبرانی دولت است که قسمتی از این پیامدها را کاهش می دهد. رئیس جمهور، وزارت نفت و راه، باید با مردم بیشتر صحبت کنند و اطلاعات را به روز به مردم منتقل کنند و اعتماد از دست رفته را به نوعی بازسازی کنند.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha