قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۳۸۶۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

موضع گیری مداخله جویانه وزیر خارجه آمریکا درباره اعتراضات اخیر

وزیر امور خارجه و سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، در پی اعتراضات اخیر در کشورمان به گران شدن بنزین، موضع گیری مداخله جویانه داشتند.

موضع گیری مداخله جویانه وزیر خارجه آمریکا درباره اعتراضات اخیر

: مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا و همچنین مورگان اورتاگوس، سخنگوی وزارت امور خارجه این کشور در اظهاراتی مداخله جویانه، درباره مسائل داخی ایران و اعتراضات به افزایش نرخ بنزین در روز گذشته، موضع گیری کردند.

پمپئو در پیامی توییتری با بازنشر توئیتی مشابه که در ژوئیه ۲۰۱۸ منتشر کرده بود، بار دیگر، با مداخله در امور داخلی ایران، گفت: تقریبا یک سال و نیم پیش به مردم ایران گفتم که آمریکا کنار شما ایستاده است.

علاوه بر این، اورتاگوس نیز رویداد های روز گذشته را در ایران دستمایه اظهارات مداخله جویانه خود قرار داده و در پیامی توییتری مدعی شد در حالی که مردم ایران به "بی عدالتی حکومت" اعتراض می کنند، "آمریکا در کنار این مردم که مدت هاست در رنج هستند، می ایستد. "

او افزود: ما تلاش ها برای قطع اینترنت را محکوم می کنیم. بگذارید آن ها حرفشان را بزنند.

این موضع گیری مداخله جویانی و ژست حمایت از مردم ایران در حالی از سوی مقامات آمریکایی اتخاذ می شود، که دولت آمریکا با وضع تحریم های گوناگون علیه ملت ایران در طول چند دهه گذشته و خروج از معاهدات بین المللی از جمله توافق هسته ای ایران، خود موجب سخت تر شدن وضعیت معیشت مردم شده است.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha