قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۳۸۳۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نقض غرض در رسیدن به هدف؛

«ایکسونامی» مستندی که برای نقد راه را به غلط رفت

در یک فیلم مستند که به بهانه نقد آموزش جنسی ساخته شده، از روش ها و تمهیداتی برای جذب مخاطب استفاده شده که هدف این مستند را نفی می کند!

«ایکسونامی» مستندی که برای نقد راه را به غلط رفت

فیلم مستند «ایکسونامی» که به تازگی در شهرهای مشهد و تهران رونمایی شده و قرار است در دسترس همه قرار بگیرد، دچار نقض غرض شده است؛ هر چند که نیت سازندگان این اثر یادآوری فجایع ناشی از آزادی های جنسی در آمریکاست، اما روش ها و ابزاری که برای تولید چنین فیلمی به کار رفته، نتیجه ای غیر از قبح زدایی ندارد. به طور مثال، راوی فیلم، یک فعال فیلم های مستهجن در آمریکاست- البته به جای وی، یک بازیگر این نقش را ایفا کرده-  و این موضوع در تبلیغات این فیلم، بسیار برجسته شده است و همین مسئله خودش نوعی تشییع و ترویج ابتذال و فساد است. گرچه مستند «ایکسونامی» به بازگویی مستندات و یافته های پژوهشی در تأثیر منفی آموزش جنسی در غرب پرداخته و از این طریق به عواقب سند ۲۰۳۰ می پردازد، اما در تمام طول این فیلم، از عبارات، صحنه ها و تصاویری استفاده شده که نمایش آنها روی پرده سینما، خود مشکل آفرین است و حتی نمی توان این فیلم را همراه خانواده به تماشا نشست.
به نظر می رسد که گروه سازنده این فیلم که هدفی دلسوزانه داشته اند، از مشورت ها و راهنمایی های خوبی بهره مند نشده اند و بیش از هدف اصلی، دنبال روش های مهیج اما منفی رفتند و فیلمی ساختند که مقصود ایشان را نفی می کند.

*کیهان

منبع سینما پرس
ثبت نظرات
captcha