قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۳۵۸۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

کاهش ۵ هزار تومانی قیمت گوشت در بازار

ملکی گفت: هم اکنون هر کیلو شقه گوسفندی به نرخ ۹۰ تا ۹۱ هزار تومان به مشتری عرضه می شود.

کاهش ۵ هزار تومانی قیمت گوشت در بازار

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، باشگاه خبرنگاران: علی اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی از کاهش مجدد ۵ هزار تومانی گوشت گوسفندی در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه با نرخ ۸۰ تا ۸۱ هزار تومان به مغازه دار و با احتساب ۱۰ درصد سود معادل ۹۰ تا ۹۱ هزار تومان به مشتری عرضه می شود.

او با اشاره به اینکه قیمت گوشت در ماه های اخیر ۱۵ هزار تومان کاهش یافته است، افزود: رکود حاکم بر بازار، کنترل نسبی قاچاق و جلوگیری از صادرت منجر به کاهش قیمت گوشت در بازار شده است.

ملکی درباره آخرین وضعیت قاچاق دام گفت: بنابر آخرین اطلاعات، مقدار جزئی دام به عراق قاچاق می شود که امیدواریم با اعمال نظارت های بیشتر از این امر جلوگیری شود چرا که خروج جزئی غیر قانونی دام از مرز های کشور هم می تواند بر بازار گوشت اثر بگذارد.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی ادامه داد: ازدیاد عرضه بیش از تقاضا موجب شده قیمت گوشت در بازار شکسته شود و با وجود آنکه در ایام پایانی ماه به سر می بریم، پیش بینی می شود که به سبب کاهش قدرت خرید مردم، قیمت گوشت در ابتدای ماه هم نوسان چندانی نداشته باشد.

او با اشاره به اینکه به میزان کافی دام در دامداری ها و مراتع وجود دارند بیان کرد: وزارت جهاد کشاورزی برای استمرار ثبات قیمت گوشت در بازار باید نهاده با قیمت مناسب در اختیار دامداران قرار دهد تا آن ها متضرر نشوند.

ملکی قیمت کنونی هر کیلو دام زنده را ۳۶ تا ۳۷ هزار تومان اعلام کرد و گفت: قیمت کنونی دام نسبت به هفته گذشته ۳ تا ۴ هزار تومان کاهش داشته که با استمرار روند جلوگیری از قاچاق و صادرات دام پیش بینی می شود که مشکل خاصی در بازار اتفاق نیفتد.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در واکنش به اظهار نظر برخی افراد مبنی بر انباشتگی دام در واحد ها گفت: با توجه به آن که برخی افراد سودجو سال گذشته از صادرات دام منافع خوبی بردند از این رو امسال به دنبال این هستند تا با اظهار نظر مازاد دام، مجوز صادرات را از دولت بگیرند در حالی که این امر منجر به تلاطم قیمت در بازار می شود.

به گفته ملکی، پشتیبانی امور دام موظف است همانند مرغ، مازاد دام را از بازار جمع آوری و نسبت به کشتار و ذخیره سازی آن اقدام کند تا در مواقع مورد نیاز به بازار توزیع کند که این امر علاوه بر جلوگیری از سودجویی افراد، فشار دامداران را کاهش می دهد چرا که هم اکنون مقداری دام با وزن بالا روی دست دامداران مانده است.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در پایان تصریح کرد: اگر همانند ماه های گذشته کنترل بر مرز ها به نحو مطلوبی صورت گیرد، این امر در کنار تثبیت قیمت دلار موجب شده انگیزه قاچاق دام از قاچاقچیان سلب شود.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha