قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۳۴۸۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

هیوندای صدای خارج از خودرو را نصف کرد

شرکت هیوندای موفق به ساخت یک فناوری جدید شده است که صدای ورودی محیط به خودرو را با استفاده از فناوری رفع سر و صدا تا ۵۰ درصد کاهش می دهد.

هیوندای صدای خارج از خودرو را نصف کرد

و به نقل از گیزمگ، هیوندای ادعا می کند اولین سیستم کنترل صدا سر و صدای جاده در جهان را که از بلندگوهای خودرو برای مقابله با صدای سطح جاده و همچنین سر و صدای موتور خودرو استفاده می کند، ساخته است.

این سیستم با تولید صدای معکوس محیط و موتور، موجب می شود کابین خودرو آرام و ساکت تر باشد و سرنشینان آرامش بیشتری داشته باشند.

این سیستم این کار را با استفاده از یک مجموعه ابزار سبک وزن انجام می دهد که به مراتب سبک تر از عایق سنگین جذب سر و صدایی است که معمولاً زیر خودرو نصب می شود.

شتاب سنج های نزدیک هر چرخ، ارتعاشات منتقل شده از جاده به خودرو را ردیابی می کنند و یک سیگنال معکوس را که از طریق سیستم استریوی خودرو پخش می شود، تولید می کنند تا این صداهای مزاحم را طی ۰.۰۰۲ ثانیه خنثی کنند.

هیوندای می گوید این سیستم اطلاعات را با استفاده از میکروفن ها و بلندگوهای موجود پردازش کرده و سپس سیگنال به موقعی تولید می کند و نسبت به صداهای غیرعادی یا در حال تغییر و صدای جاده پاسخگوتر است.

میکروفن های موجود در کابین یک مکانیزم واکنشی را برای سیستم فراهم می کنند، اطلاعات را به پردازنده سیگنال ارسال می کنند و در صورت امکان سیگنال لغو نویز را تصفیه می کنند.

این سیستم قصد دارد تا نه تنها برای راننده، بلکه برای باقی سرنشینان نیز محیط آرامی فراهم کند که این به معنای یک الگوریتم پیچیده است.

هیوندای با آزمایش این سیستم در جاده ها، سرعت ها و صندلی های مختلف می گوید: سر و صدای داخل کابین سه دسی بل کاهش یافت که تقریباً از کاهش حدود ۵۰ درصدی سر و صدا حکایت دارد.

هیوندای لغو فعال سر و صدا را یک فناوری اساسی در گذار به خودروهای دارای موتورهای الکتریکی می داند. چرا که در این خودروها که صدای موتور در مقایسه با موتورهای احتراقی تقریبا هیچ است، صدای جاده و باد بیشتر مورد توجه قرار می گیرد و می تواند موجب آزار سرنشینان شود.

هیوندای نخستین شرکتی نیست که روی چنین مواردی تمرکز دارد. زیرا شرکت های فورد و تویوتا نیز تاکنون سعی در استفاده از میکروفن ها در کابین و نصب شتاب سنج ها در نزدیکی سیستم تعلیق داشته اند. بنابراین در حالی که هیوندای مجموعه ای از ثبت اختراعات را در دست بررسی دارد، ما دقیقاً مطمئن نیستیم که کدام قسمت از این سیستم برای اولین بار در جهان است که ابداع شده است، اما به هر حال از رانندگی در خودرویی ساکت استقبال می کنیم.

هیوندای می گوید این سیستم به زودی در مدل جدید جنسیس(Genesis) نصب و عرضه خواهد شد.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha