قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۳۴۳۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

فروش برنج خارجی به نام ایرانی

رئیس اداره بازرسی و نظارت سازمان صنعت و معدن و تجارت استان زنجان گفت: با انجام نمونه گیری و تشخیص کارشناسان خبره پرونده تخلف تقلب در کسب، به میزان 115 میلیون ریال با کشف سه تن برنج برای این واحد تشکیل شد.

فروش برنج خارجی به نام ایرانی

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از زنجان، شرایط اقتصادی به وجود آمده در کشور و نوساناتی که طی سال قبل در قیمت ارز روی داد، موجب شد که قیمت کالاهای مختلف هم در چند مرحله افزایش یابد و این رخدادها موجب شد، سبد مصرفی خانوارها کوچک شده و سودجویی برخی فعالان بازار در قالب گران فروشی کالاها به مشکلات مردم افزود.

نوسان قیمت ها، کاهش قدرت خرید و کوچک شدن سبد مصرفی خانواده در پی رخدادهای اقتصادی اخیر سبب شده است واحدهایی صنفی چشم انداز مبهمی را برای خود ترسیم کنند و علاوه بر نوساناتی که وجود داشت، واحدها نیز اقدام به گران فروشی دو چندان کنند، همین موضوع هم مسؤولان را بر آن داشت که تمهیداتی برای مقابله با این مشکل پیش بینی کنند.

از همان بازه زمانی بازدیدهای مستمر از بازار آغاز شده و هم اکنون نیز شاهد این هستیم که هر از چندگاهی چند واحد صنفی به دلیل تخلفات متعدد از جمله گرانفروشی، کم فروشی، احتکار و ... جریمه یا پلمب می شوند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان طی گفت وگویی با در این باره گفت: یکی از سیاست های سازمان های نظارتی بازدید از اصناف به منظور جلوگیری از تخلف است و در همین راستا بازرسی های مستمری در سطح استان در حال انجام است.

ناصر فغفوری از فعالیت 40 هزار واحد صنفی در استان خبر داد و گفت: ۲۵ هزار و ۹۸ مورد بازرسی از واحدهای صنفی استان انجام  شده که بیش از ۸۵ درصد از تخلفات واحدهای صنفی منجر به تشکیل پرونده شده و به تعزیرات حکومتی استان ارسال شده است.

کشف خامه فاسد در سردخانه زنجان

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان نیز  از انجام نظارت بر واحدهای صنفی از سوی تعزیرات حکومتی خبر داد و اظهار کرد: البته علاوه بر این یک گشت مشترک وجود دارد که با حضور دستگاه های نظارتی از جمله تعزیرات انجام می شود.

مرتضی ممیزی با اشاره به اینکه اخیرا در قالب بازرسی مشترک از یک سردخانه در حومه شهر زنجان بازدید شد، اضافه کرد: در این بازرسی ها که از حدود 9 یا 10 واحد انجام شد 230 کیلوگرم خامه فاسد از یک سردخانه کشف و ضبط شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان با اشاره به اینکه از همین واحد مقداری پنیر فاقد مشخصات بهداشتی نیز کشف شد، تصریح کرد: در این رابطه از واحد مربوط مدارک لازم خواسته شده است.

وی با اشاره به اینکه بازرسی های گشت مشترک کاملا به صورت سرزده و گاها نیز در پیگیری گزارش های مردمی انجام می شود، اضافه کرد: در این بازرسی ها فاکتورهای خرید واحدها، برچسب های قیمتی، مسائل بهداشتی و ... به دقت نظارت می شود.

ممیزی با بیان اینکه هدف از انجام این بازرسی ها حمایت از حقوق مصرف کنندگان است، افزود: در برخورد با متخلفان در حوزه های مختلف تعارفی نداریم، از همین رو پرونده های مربوط در این زمینه با جدیت رسیدگی و با تلاش همکاران در این اداره پرونده های ارجاعی در اسرع وقت رسیدگی و با متخلفان برخورد می شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان تصریح کرد: در طرح اخیر نظارتی که اجرایی شد نیز 100 درصد سردخانه های موجود در استان بازرسی شد، هرچند که به این میزان بازرسی بسنده نمی کنیم و بازدیدها بازهم طبق روال قبل ادامه خواهد داشت.

کشف 3 تن برنج مخلوط ایرانی و خارجی در زنجان

رئیس اداره بازرسی و نظارت سازمان صنعت و معدن و تجارت استان زنجان نیز از بازرسی های مستمر این اداره برای کنترل بیشتر بازار خبر داد و اظهار کرد: بازرسی از واحدهای صنفی به صورت مستمر و طبق برنامه زمان بندی انجام می شود.

اسماعیل مسلمی با اشاره به اینکه در این طرح نظارتی از همه اصناف به صورت اتفاقی و سرزده بازرسی می شود، تصریح کرد: در این طرح مراکز پرتقاضا همچون میوه و تره بار، مواد پروتئینی، محصولات غذایی، کیف و کفش، سردخانه ها، فروشگاه های بزرگ و ... مورد بازرسی قرار می گیرد.

وی با اشاره به اینکه در آخرین بازرسی انجام شده نیز تخلفاتی از واحدهای صنفی کشف شد که قابل توجه بود، گفت: در بازدید از سردخانه های زنجان 240 کیلوگرم خامه فاسد کشف شد و در بازدید دیگر یک واحد که اقدام به مخلوط کردن برنج خارجی و فروش آن به نام برنج ایرانی کرده بود، کشف شد.

رئیس اداره بازرسی و نظارت سازمان صنعت و معدن و تجارت استان زنجان افزود: با انجام نمونه گیری و تشخیص کارشناسان خبره پرونده تخلف تقلب در کسب، به میزان 115 میلیون ریال با کشف 3 تن برنج برای این واحد تشکیل شد.

وی با اشاره به اینکه اغلب بازرسی های سازمان صمت با همکاری و گزارش های مردمی انجام می شود، گفت: بار دیگر از همشهریان می خواهیم که شکایات خود را از طریق تلفن 124 به واحد بازرسی اعلام کنند.

مسلمی افزود: مشتریان هنگام خرید از واحدهای صنفی فاکتور معتبر دریافت کنند تا در صورت لزوم بتواند حقوق خود را از طریق قانونی پیگیری کنند.

انتهای پیام/73005/ق/گ

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha