پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۲۶۹۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

جشنواره لیموی قصرشیرین برگزار می شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از برگزاری اولین جشنواره لیموشیرین قصرشیرین در اواخر ماه جاری خبر داد.

جشنواره لیموی قصرشیرین برگزار می شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، امید قا، اظهار کرد: در نظر داریم در صورت مساعد بودن شرایط آب و هوایی اولین جشنواره لیموشیرین قصرشیرین را در طی روزهای 30 آبان و یکم آذر در کنار اثر تاریخی عمارت خسرو این شهرستان برگزار کنیم.

وی هدف از برگزاری این جشنواره را معرفی جاذبه های گردشگری و برندسازی لیموی این شهرستان اعلام کرد و گفت: از دیربازی لیموی قصرشیرین از نظر عطر و طعم خاص آن در ایران زبانزد بوده و حتی در ادبیات و داستان های مشهور استان هم از آن یاد شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه تصریح کرد: همچنین به اذعان بسیاری از کارشناسان کشاورزی، لیموی تولیدی در شهرستان قصرشیرین یکی از باکیفیت ترین و خوش طعم ترین لیموهای دنیاست که امیدواریم با برگزاری این جشنواره برای برندسازی آن گام هایی برداریم.

وی اعلام کرد: براساس برنامه ریزی های انجام شده در این جشنواره معرفی آثار تاریخی، برپایی نمایشگاهی از عکس های قدیمی شهرستان، اجرای بازی های بومی محلی، برپایی غرفه های صنایع دستی، سوغات، شیرینی های محلی و فروش مرکبات باغات شهرستان را نیز داریم.

قادری بابیان اینکه قصرشیرین این ظرفیت را دارد که به یک قطب گردشگری زمستانی تبدیل شود، تاکید کرد: برای حضور پرشور گردشگران در این رویداد، به تعدادی از آژانس های مسافرتی کشور نامه داده ایم و از آژانس های گردشگری استان هم خواسته ایم تا تورهایی را برای این جشنواره ببندند.

وی در ادامه رویدادسازی را حلقه مفقوده گردشگری کرمانشاه دانست و گفت: باتوجه به اهمیت این مسئله از چند ماه پیش برگزاری رویدادهای مختلف در شهرستان های استان را مورد توجه قرار داده و تاکنون چند رویداد گردشگری از جمله انجیر ریجاب و... را برگزار کرده ایم.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha