قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۲۶۷۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

فارس من| ایستگاه های مکث در اراک ایجاد می شود

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری اراک گفت: باتوجه به کمبود فضای سبز در شهر اراک ایستگاه های مکث در سطح شهر ایجاد می شود.

فارس من| ایستگاه های مکث در اراک ایجاد می شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، کشاورزیان در اراک، با اشاره به ثبت سوژه های مردمی در خصوص «عدم وجود فضای سبز کافی در مرکز شهر اراک»  و « کمبود فضای تفریحی مناسب برای شهروندان اراکی»، در سامانه فارس من اظهار کرد: کاربری ها در مرکز شهر اراک تجاری و یا مسکونی هستند و زمین و یا محلی با کاربری فضای سبز وجود ندارد تا پارک یا محل تفریحی در آن احداث شود.

وی تصریح کرد: باتوجه به کمبود فضای سبز در مرکز شهر و تجربه موفق ایجاد ایستگاه مکث در میدان شهدا، در  مرکز شهر، خیابان شهید بهشتی، شهید رجایی، بلوار قدوسی، زیرگذر پل شریعتی ایستگاه های مکث ایجاد می شود تا مردم از آن استفاده کنند.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری اراک تصریح کرد: توسعه و ایجاد مبلمان شهری، ساخت ایستگاه های مکث و تجهیز فضا سبز و پارک ها در برنامه های امسال سازمان قرار دارد و تا سال آینده اجرا می شوند، مدت کوتاهی است که شهرداری اراک در زمینه ایجاد ایستگاه های مکث وارد شده اما اقدامات خوبی انجام داده است، نمی توان منکر کمبود فضای تفریحی در سطح شهر شد، اما ایجاد این مکان ها به سرمایه نیاز دارد که با توجه به مشکلات اقتصادی در حال حاضر امکان پذیر نیست. 

کشاورزیان بیان کرد: در شهر اراک ۱۲۴ پارک کوچک و بزرگ وجود دارد باتوجه به پارک های بزرگ شهر و نوارهای جنگلی شهر اراک در زمینه میزان فضای سبز جز شهرهای خوب کشور است.

وی همچنین با اشاره به ثبت سوژه «فرسوده بودن وسایل بازی در پارک های در اراک» گفت: از سال ۹۰ در تلاش هستیم ساز ه های فلزی  وسایل بازی کودکان در پارک ها را حذف و آنها را به وسایل پلی اتیلن و کف پوش های لاستیکی مجهز کنیم، نزدیک به ۴۰ تا ۵۰ مورد از پارک های شهر به سازه های پلی اتیلن مجهز هستند و امسال نیز نزدیک به ۲۶ مورد از آنها به این سازه ها مجهز می شوند.

رئیس سازمان، منظر و فضای سبز شهرداری اراک ادامه داد: هر سال تعویض این سازه انجام می شود، اگر مردم در نحوه نگهداری و استفاده از این وسایل دقت بیشتری داشته باشند قطعا هزینه ها کاهش پیدا خواهند کرد.

کشاورزیان  در خصوص «وضعیت اسفبار یک پارک در انتهای سی متری اراک»  و «فضای سبز  پارک بلوار شهدای دولت وضعیت مناسبی ندارد» نیز افزود: منطقه شهرک علی ابن ابیطالب از مناطق محروم شهر اراک است که باید بیش از بیش به این منطقه توجه شود، متاسفانه به دلیل کمبود اعتبارات امکان بهسازی همه پارک های سطح شهر در یک زمان ممکن نیست، پارک به نوبت و با توجه به میزان جمعیت استقبال کننده بهسازی و زیباسازی می شوند که در برنامه این سازمان توجه به مناطق حاشیه ای در دستور کار قرار دارد و به زودی عملیاتی می شود، متاسفانه کمبود منابع آبی 

و عدم تلاش مردم در حفظ و نگهداری از فضای سبز موجب صدماتی به پارک ها می شود که انتظار داریم مردم در حفظ پارک ها تلاش بیشتری کنند، ما نیز تا حد توان به وظیفه خود در ایجاد فضاها و پارک های مناسب برای مردم تلاش خواهیم کرد.

رئیس سازمان، منظر و فضای سبز شهرداری اراک  با اشاره به سوژه «تابلوهای راهنمای خیابان ها سالم نیست» اظهار کرد: اجرای سه آئین نامه مبلمان شهری، نما و اصناف در دستور کار سازمان قرار دارد که تا انتهای سال کار آنها تمام می شود، آئین نامه نما در خصوص نمای خیابان و منازل بوده که با اجرای آن می توان در خصوص های واحدهایی که نماهای خوبی ندارند اقدام کرد، هم اکنون نیز صدور مجوز برای نمای رومی متوقف شده است.

وی تصریح کرد: در آئین نامه اصناف که هم اکنون در حال اجرا است همه تابلوهای اصناف که عمود بر معابر هستند و می توانند برای مردم خطرآفرین باشند حذف و تابلوها به دیوار میخ کوب شده است، سایر تابلوها نیز  محله به محله بازسازی و نوسازی خواهند شد.
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری اراک بیان کرد: اجرای دو هنرواره در دستور کار سازمان است که یکی از آنها بر روی دیوار پشتی مجتمع ورزشی ۵ مرداد است که کار توسط هنرمندان مختلف آغاز شده و دیگری بر روی دیوار پشتی سازمان جهادکشاورزی استان منتهی به خیابان فاز ۲  است که به زودی انجام خواهد شد.
انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha