قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۲۶۷۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

/زندانیان جرایم غیرعمد را دریابیم/

عدم رعایت نظامات دولتی در یک کارگاه منتهی به حبس شد

بی توجهی مسئول قالی شویی و کم توجهی کارگر یک کارگاه به حبس یک جوان و مرگ مرد عائله مندی منتهی شد.

عدم رعایت نظامات دولتی در یک کارگاه منتهی به حبس شد

«شاهین –الف» جوان ۳۱ ساله ای است که در سال ۹۱ با سرمایه اولیه ۳۵ میلیون تومان در یک مکان استیجاری با پرداخت اجاره بهایی ماهیانه ۱۵۰ هزار تومان در یکی از شهرستان های مرکزی کشور ضمن دست و پا کردن شغل شریفی برای خود برای دو نفر از دوستانش هم اشتغال زایی می کند.

محمود به عنوان یکی از افرادی که به تازگی به جمع آن ها اضافه شده بود، در امر شستشوی قالی ها موظف به کار با دستگاه شلاق زن می شود اما با وجود چند ماه تجربه همکاری و کسب آموزش های ابتدایی در انجام یکی از سرویس های کاری با نقص فنی وسیله برقی تحت اختیار خود مواجه می شود و در کمال بی دقتی بدون خارج کردن مدار برق از جریان نسبت به تعمیر وسیله اقدام می کند که به دلیل مرطوب بودن دستگاه دچار برق گرفتگی شده و طبق نظریه پزشکی قانونی به دلیل اختلال در ریتم قلب در اثر جریان بالای برق در جا فوت می کند.

در ادامه اولیاءدم این فرد طرح شکایتی علیه کارفرمایی که بر حسب لطف، او را در مجموعه خویش مشغول به کار کرده بود و در آن شرایط اساسا نیازی به استخدام نیروی جدید نداشت، می کنند.

 طبق گزارش اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان محل زندگی و نظریه های هیات سه نفه، پنج نفره و در نهایت هیاتی مرکب از ۷ کارشناس رسمی دادگستری به دلیل عدم رعایت نظامات دولتی منجر به قتل مقصر شناخته شده و به دلیل ناتوانی در پرداخت دیه کامل یک مرد مسلمان در ماه غیرحرام به تاریخ ۲۸ اردیبهشت ماه سال جاری روانه زندان می شود.

طبق اعلام ستاد دیه کشور و نیز طبق مواد ۴۰ و ۸۹ آیین نامه حفاظتی تاسیسات الکتریکی در کارگاه ها که بر اتصال زمین موثر دستگاه قالیشویی و استفاده از کلید محافظ در کارگاه تاکید دارند، فرد یاد شده  به میزان ۱۰۰ درصد مقصر در وقوع حادثه شناخته شده و به پرداخت مبلغی معادل ۲۷۰ میلیون تومان محکوم می شود.

براساس این گزارش، اگرچه به همت ستاد دیه تا میزان ۱۸۰ میلیون تومان از این محکومٌ به در قالب ارایه تسهیلات بانکی بدون سود و دیگر فرآیندهای رسیدگی از مبلغ اصلی کسر شده اما این فرد که تکفل والدین خویش را نیز بر عهده دارد، بابت الباقی ۹۰ میلیون تومانی همچنان در بند بسر می برد و از روز حبس تا کنون حتی یک روز هم مرخصی نداشته است.

انتهای پیام 

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha